אמן חושים – מדובר בקסם?

אמן חושים

אחת השאלות שאמני חושים נשאלים הכי הרבה היא, האם מדובר בקסם. האם היכולת שלהם לגלות מה אחרים חושבים, האם היכולת שלהם לגלות מה אנשים בחרו, איפה הם שמו דברים מסוימים, היכולת למצוא דברים שנחבאים במקומות שונים, זה קסם או שמא זה טריק אחר.

צריך לומר, הרבה מאוד אמני חושים מאוד לא אוהבים את השאלה, יש שאפילו נעלבים ממנה. אך צריך להודות גם בצד השני, זו אכן שאלה מעניינת, לא במקרה הרבה מאוד אנשים שואלים אותה. הרי הם רוצים לדעת איך זה אפשרי, הם רוצים לדעת, מה בדיוק הטריק, ואיך קורה שאדם שלא מכיר אותם מסוגל לבצע דבר כזה או אחר.

אז התשובה לכך היא מאוד פשוטה, לא מדובר בקסם. לא מדובר בקוסמים שיודעים איך לשחק עם הראש שלנו, לשחק עם המוח שלנו ולגלות דברים שונים. ממש לא. אמני חושים גם יסבירו שזה לא קסם, לא רק ברמה המעשית או ברמה הרעיונית אלא גם ברמה הטכנית, מאחר והם לא משתמשים באביזרים כאלה ואחרים, הם פשוט מבצעים את המופע שלהם.

אם זה לא קסם, אז מה זה?

מופע של אומנויות חושים הוא מופע של פסיכולוגיה. לא במובן שאנחנו חושבים על פסיכולוגיה, קרי שיחות עומק על הספה, אלא ניתוח התנהגויות של בני אדם, ניתוח מצבים, ניתוח שפת גוף והבעות פנים. מכאן והלאה, זה פשוט הבנה לעומק של כל הדברים שאנחנו רואים, וכיצד הם באים לידי ביטוי בצורות שונות.

לכן, גם אמן חושים יידרש להתנסות בכך לא מעט, יידרש לייצר לעצמו ניסיון בתחום, וייקח לו לא מעט זמן, לייצר מופע שלם, במהלכו הוא יעמוד מול האורחים, יעשה את שלו והם יחשבו שזה קסם.

אולי יעניין אתכם גם: הופעות טלפתיה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *