צלילה

צלילה

האם שאלת אי פעם את השאלה "מה זה צלילה" אנו ננסה לענות על שאלה זו בפוסט זה עבורך. האם ידעת שצלילה היא אחד מענפי הספורט האקסטרים הצומחים ביותר בעולם כיום? מדי שנה מיליוני אנשים יוצאים לצלילה, בין אם לקורסים (בדקו קורס צלילה כוכב 2 למשל), לצלילת היכרות ובין אם בגלל שיש להם כבר את רישיון הצלילה שלהם.

מהי צלילה – האטרקציה?

צלילה נעשית בעיקר למשיכה של עולם התת ימי הבלתי ניתן להשגה אלינו. זהו אזור אחד בטבע שהאנושות לא הצליחה לשלוט במלואו, אנו פשוט לא מסוגלים לנשום מתחת למים. מכאן שצלילה נותנת לנו הזדמנות להיות באותו עולם מתחת למים, גם אם זה רק לפרק זמן מוגבל.

כמובן, גם העולם התת ימי יפה, כאשר אנשים רבים בוחרים לצלול באסיה או לצלול בים האדום או בשונית המחסום הגדולה, (אמרו שהוא אחד ממקומות הצלילה הטובים בעולם). 

הצבעים השונים וחיות הבר הימיות כה מרשימים בכל המיקומים הללו, עד שאנשים מוצאים את עצמם חוזרים אליהם שוב ושוב.

מהי צלילה – נקודות טכניות

צלילה מתחת למים זה משהו שמושך את האנושות מאז שהבינו שיש עולם חי מתחת לים. SCUBA הוא קיצור של מכשירי נשימה תת-מימית לנשימה מתחת למים, במילים אחרות, ציוד המאפשר לנו לנשום מתחת למים.

האוויר שנמצא במכלים הללו, הוא אוויר דחוס כפי שאנו מכירים אותו בחוץ, כך שהם חולקים גם חנקן, חולקים גם חמצן וכמה גזים אחרים. 

אנשים רבים מאמינים בטעות שהאוויר הוא חמצן טהור, אך הוא בלבד, למעשה יאפשר להרעלת הצוללנים. בגלל החנקן באוויר הדחוס, צוללנים צריכים להיזהר מאוד כשצוללים לעומקים גדולים יותר, מכיוון שעלול להתרחש נרקוזה בחנקן, אשר הוא כהשפעה זהה לאלכוהול מופרז. זה נפתר בקלות על ידי החזרה למים רדודים יותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *