מזון לחתולים – מה חשוב לשים לב

אדוונס לחתולים

כמעט אין אדם שבבעלותו חיית מחמד בבית והוא אינו יודע זאת: הטיפול היומיומי בבעל החיים הוא יקר, ללא קשר לאהבה האינסופית שאנו מרעיפים עליו או עליה. הרצון להעניק לבעל החיים שלנו את הטוב ביותר הרבה פעמים מקשה על ההתנהלות הכלכלית החודשית, ולכן חשוב מאד להבין איך לעשות זאת נכון.

במיוחד במקרים של בעלי חתולים – חיות הדורשות תזונה ספציפית ומוקפדת אפילו יותר מכלבים, חשוב להבין איך נכון ובריא לשמור על איזון ותזונה נכונה. אז על מה אסור לוותר בכל הנוגע לרכישת מזון לחתולים? הנה כל התשובות.

אזהרה מקדימה

כלל האצבע הראשון והחשוב ביותר שיש לזכור בכל הנוגע לרכישת מזון לחתולים, הוא לא לקנות מאכל שאינכם יודעים מה טיבו, ולא להתפתות אחר מחירים זולים מדי. במיוחד לא מומלץ לרכוש מזון לחתולים שאינכם מכירים את החברה המייצרת אותו, וגם בחיפוש באינטרנט לא מצאתם עליה יותר מדי משמעותי (אזכור השם בלבד אינו מעיד כמובן על איכות המוצר). מזון לחתולים חייב להכיל כמות מסוימת של חלבונים, כמו גם ויטמינים ומרכיבים חיוניים אחרים כמו אדוונס לחתולים , ולכן גם לא מומלץ לנסות להכין עבור החתול שלכם את המזון בבית.

שלב ראשון – לכו לווטרינר

כעת לשאלה מה כן לקנות? גם אם החתול נמצא בבעלותכם כבר זמן רב ואתם רגילים להאכיל אותו במזון מסוג מסוים, חשוב לבצע בדיקה אחת מקיפה וכוללת (אם לא עשיתם זאת עד עכשיו) כדי לקבל תמונת מצב מדויקת ככל הניתן בנוגע למצבו הבריאותי של החתול. שאלות כמו גיל, התפתחות, בעיות עיכול ומצבים רפואיים רלוונטיים אחרים עשויים להיות קריטיים להחלטה על רכישת המזון הנכון והמתאים ביותר עבורו – ולכן חשוב להתייעץ עם הרופא בנוגע לסוג המזון הנכון עבורו, כמו גם למינון ההאכלה המומלץ.

שלב שני – לכו שוב לוטרינר!

לא, לא התבלבלנו. לאחר כמה שבועות או חודשים חזרו שוב לרופא ובצעו את הבדיקות שוב (או לכל הפחות את אלו החיוניות), כדי לבדוק האם סוג המזון החדש אכן מיטיב עמו. זכרו כי ישנן כמה רמות של איכות בקטגוריית המזון לחתולים כמו רויאל קנין לחתולים, ולכן אם אתם מעוניינים לחסוך בעלויות ולרכוש את הסוג שאינו הטוב ביותר – עשו זאת רק תוך התייעצות מקצועית עם רופא וטרינר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *