מכשירי הכושר הטובים ביותר לבית

ציוד כושר מקצועי

רכישת מכשיר כושר ביתי נועדה לאפשר לנו להתאמן בימים ובשעות שנוחות לנו ללא צורך לחפש מכון כושר או מתקן מתאים. מכשיר כושר ביתי מבטיח לנו שלא נוותר עליו בגלל צפיפות ודוחק בחדר, והתרגולים יתבצעו מתי שנמצא לנכון, ובקצב שבועי בו נבחר. רכישת מכשיר כזה מחייבת פינוי חלל מתאים ומניעת מצב שבו המכשיר ישבש את חיי היומיום בבית, או יהיה חשוף לפגיעות של מזג האוויר, השפעות חום וקור או קרינת השמש. את המכשירים יש לרכוש רק מחברות מוכרות ובעלות מוניטין בתחום, לאחר פגישה אישית והתנסות בשימוש בהם, ולא להתפתות למבצעים והוזלות של גורמים עלומים. למידע ופרטים נוספים בתחום בקרו בכתובת:
https://www.fitnessdepot.co.il

איזה מכשיר עדיף לבחור

שאלת גודל החלל ויכולת האחסון בבית תקבע האם ניתן לרכוש מכשיר אחד או יותר. השאלה המרכזית הנוספת תהיה האם אנו מעוניינים באימון אירובי או אנאירובי (משקולות), או בשניהם. אם המטרה העיקרית היא שמירה על כושר, שיפור סיבולת לב ריאה והפחתת שומנים. לעומת זאת אימונים אנאירוביים מגדילים את מסת השריר והכוח הפיזי. אם בחרנו בכיוון האירובי הרי שהדגש על מכשירים ביתיים יהיה בכיוון של ספות כושר, סטפרים, מסלולי הליכה, ספינינג, וכו'. לעומת זאת, אם הכיוון הוא אנאירובי אז נתמקד במשקולות, מכשירים הבנויים סביב משקולות, גומיות התנגדות (המכונות לעתים רצועות TRX) וכו'. אפשר כמובן לשלב בין מכשיר אירובי לאנאירובי, אם יש מספיק מקום בבית ותקציב למטרה זו.

כיצד להחליט על תדירות האימונים

מכשירי הכושר הביתיים נועדו לאפשר לנו להתאמן בנינוחות ללא צורך למהר למכון כושר ולדאוג לחנייה או להיות מוגבלים בשל עומס מתאמנים על המכשירים. עם זאת, כדאי לזכור שאימונים יהיו יעילים רק אם יתנהלו בקצב רצוי ולפי מגבלות ידועות מראש. אין סיבה לעלות על הליכון שעות רבות ביום אם אתם חשים מותשים, ועדיף לקבוע פעילות קבועה של כחצי שעה ביום מאשר להפר את האיזון ולהתאמן שעות ארוכות ללא תועלת. כמו כן, אימוני משקולות בקצב גבוה מדי עלולים לגרום נזקים לשרירים ולאברי הגוף כתוצאה מעומס יתר, ולכן כדאי להתייעץ עם מדריך מוסמך לפני קביעת תוכנית האימונים. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *