איך בוחרים ציוד לאומניות לחימה?

ציוד אומנויות לחימה

אומנויות הלחימה החלו במזרח הרחוק במדינות כמו סין ויפן, אך לאט לאט גם הגיעו למדינות נוספות כמו ישראל. כיום ניתן למצוא מגוון מועדוני ספורט שמלמדים סוגים שונים של אומניות לחימה כמו אגרוף תאילנדי, קונג פו, קראטה, ג'ודו ועוד.

אומנויות הלחימה התפתחו מלכתחילה לצורך אפשרות של הגנה עצמית במהלך מלחמות לדוגמה, ללא צורך בשימוש בנשק קר או חם. כך באמצעות ידיים חשופות ומגוון טכניקות לחימה מיוחדות, ניתן להגן על הגוף ולחמוק מפגיעה. במסגרת החוגים המתקיימים בתחום אומנויות הלחימה, המתאמנים עורכים תרגולים וקרבות אחד מול השני לשם השמירה על הכושר הגופני בצורה שונה ומהנה.

כיוון שהחוגים כוללים שימוש בכוח ותרגילי לחימה, חשוב שהמתאמנים יגנו על גופם בעזרת ציוד לאומנויות לחימה שהוא עשוי מחומרים איכותיים וחזקים. 

כפפות אגרוף

במהלך תרגולי הלחימה המתאמנים משתמשים בידיים בעיקר ולכן הן עלולות להיפצע. אימונים שמתבצעים עם כפפות אגרוף ייעודיות יכולות להגן על הידיים של המתאמן, וגם להגן על גופו של המתאמן השני נגדו נלחמים.

הכפפות עשויות מעור סקינטקס איכותי ובעלות תפירה כפולה ועמידה כדי למנוע זעזוע של כף היד, וכך להפחית כמה שיותר פציעות לא נעימות. מומלץ לבחור כפפות אגרוף שיש בהן חורי אוורור, כך שהיד לא תזיע במהלך האימון.

מגיני שיניים

אימוני הלחימה מתבצעים לרוב באמצעות ידיים חשופות, העטויות כמובן כפפות אגרוף מקצועיות, כך שהחלק בגוף המועד ביותר לפגיעה ופציעה הוא הפנים. כדי לצמצם כמה שיותר נזק שעלול להיגרם לפה ולשיניים במהלך האימון, חשוב להרכיב מגיני שיניים איכותיות העשויות ג'ל כך שיתאימו באופן מירבי לפה ויעניקו הגנה מלאה.

מגיני ראש

במהלך האימון הראש בעיקר חשוף לקבלת פגיעות מצד המתאמן השני, דבר העלול לגרום לנזק בלתי הפיך במקרה של זעזוע מוח חמור או פציעה קשה אחרת. לכן חשוב להקפיד על חבישת מגן ראש איכותי העשוי ספוג דחוס, כך שהוא יגן על הראש וגם על האוזניים בצורה הטובה ביותר.

כדי שחבישת המגן לא תפגע ביכולות המתאמן, מומלץ לבחור בציוד אומנויות לחימה איכותי כגון: מגן ראש שאינו שוקל הרבה כדי שלא ישפיע על איכות האימון.            

קראו על: מזרן יוגה איכותי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *