לשמור על השטיח לאורך זמן – מה לא לעשות

לשמור על השטיח

מי לא רוצה לשמור כמה שיותר זמן על השטיח החדש בבית שלו? נראה שלפחות רובכם רוצים, אך יש כמה דברים שעליכם לעשות אם השטיח היקר והמיוחד שקניתם בתאילנד, באמת חשוב שלכם ותרצו לשמור עליו.

לשמור על השטיח לאורך זמן – מה לא לעשות

ישנם כמה דרכים להימנע מהרס השטיח היפה שנמצא אצלכם בבית, ביציאה לחצר או בכניסה לבניין. כדאי מאוד לשמור שלא יעלו עליו עם בוץ כבד כדי שהוא לא יאטם, וכך, השטיח שכה אהבתם ילך לזבל. מעבר לכך, שטיפה חודשים את השטיח, תעזור לכם לשמור עליו לאורך זמן רב.

כמה עובדות על שטיחים

השטיח העתיק ביותר שנותר בחיים הוא השטיח המהולל של פריזיק, בן למעלה מ – 2,000 שנה. הוא נמצא בשנות הארבעים בקבר סקיתי בדרום סיביר.

מיקרוביולוגים זיהו אוויר שהועף משואב אבק, והם פועלים כאחד מחמשת המקומות בבית עם המספר הגבוה ביותר של חיידקים. מקומות אחרים כוללים ספוגיות כלים, מכונות כביסה, שירותים ופחי אשפה במטבח.

כלל חמש השניות בשטיחים

הכלל בן חמש השניות הוא מיתוס: חיידקים יכולים לחיות אחרי ארבעה שבועות על השטיח. ובזכות "הידבקות מיקרוביאלית", הם מועברים מייד לחיידקים כמו אלו: מזון סלמונלה טיפימוריום, קמפילובקטר, דלקת הסלמונלה, הוא חיידק מגעיל הגורם לשלשולים והקאות נוראיים.

פשפשי מיטה יכולים לחיות בסיבי שטיחים ורצפות עץ. מבחינת גודלם, הם מהירים ביותר ויכולים לזחול יותר ממטר וחצי כדי לקבל את ארוחת הדם שהם כל כך צריכים, בדרך כלל בלילה מאנשים שישנים.

שטיחים מודרניים | מה מזיק בהם

חלק מהשטיחים המודרניים כמו כאן מיוצרים מסיבי פלסטיק מלאכותיים, אך השטיחים האחרים עשויים צמר סרוג שיכול להכיל איברי חיפושית או "דובים צמרירים". כימיקלים מיוחדים בבטנם, הופכים מצמר לסוכר, כך שהם יעלו דרך השטיח לאן שהם יחפצו.

חומרים מסרטנים בסיגריות עלולים להצטבר בשטיח הביתי. בגלל כלבים וחתולים ההולכים עליהם, ילדים שמבלים זמן רב ברצפה, הם עלולים להיות בסיכון לפתח בעיות בריאות, בדיוק כמו שקורה עם ילדים שנמצאים בסביבת אנשים שמעשנים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *