ביטוח נסיעות לחול: על אילו פרטים יש לשים דגש?

ביטוח נסיעות לחול

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לארגן לפני טיסה לחו"ל, הוא ביטוח הנסיעות. על מה חשוב לשים דגש ומדוע זה כל כך חיוני? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

ביטח נסיעות: למה זה חשוב?

כשאנחנו בישראל וקורה לנו משהו, אז אנחנו מקבלים טיפול רפואי מעצם זה שאנחנו מבוטחים בקופת חולים, תחת ביטוח בריאות ממלכתי. כשאנחנו בחו"ל, הביטוח הזה לא תקף וגם לא ביטוח לאומי. לכן, עלינו לבדוק איזה ביטוח נסיעות לחו"ל עדיף מבחינתנו, בשביל שנוכל לקבל גם החזרים על טיפולים רפואיים שנקבל במדינה בה אנחנו שוהים, וכן נוכל להפעיל סעיף הטסה לארץ.

ביטוח נסיעות לחו"ל כולל שני חלקים עיקריים. חלק רפואי וחלק שקשור לרכוש. החלק הרפואי, מאפשר לנו לקבל החזר הוצאות על טיפולים, בדיקות, תרופות, ניתוחים וכל דבר אחר שהוא צריכים לשלם, וכן הוא כולל אפשרות הטסה לארץ במידת הצורך. החלק של הרכוש, כולל החזר על גניבה או אובדן של כסף, רכוש וכן הוצאות נלווית לכך.

כיצד בוחרים את הביטוח הנכון מבחינתנו?

ישנם סוגים שונים של ביטוחי נסיעות. יש ביטוח נסיעות סטנדרטי שמיועד עבור אנשים שנוסעים לנופש של סופ"ש, נסיעות קצרות או נסיעות עבודה. לעומת זאת, יש ביטוחים יותר ספציפיים, למשל, כאלה שמיועדים למי שמתכוון לנסוע לתקופות ארוכות וכן ישנם ביטוחים עם דגש על פעילות של ספורט אתגרי.

במקרה כזה, גם החלק הרפואי הוא משמעותי יותר, מאחר והוא כולל הרבה יותר אלמנטים והחזרים הרבה יותר גבוהים, וגם החלק של הרכוש הוא הרבה יותר משמעותי, מאחר והוא כולל סכומי כסף גדולים יותר על אובדן או גניבה.

צריך לזכור, כשאנחנו יוצאים לחופשת סקי נניח, אז יש יותר סיכוי שניפצע וכן נידרש להוציא הרבה יותר כסף על בדיקות, טיפולים, ואולי אפילו על הטסה לבית חולים וכדומה. לכן אנחנו נצטרך למצוא ביטוח הרבה יותר מקיף, הרבה יותר מתאים לסיטואציה, כך לא נמצא את עצמנו במצב בו אנחנו עלולים לבצע הוצאות משמעותיות בחו"ל מבלי שנקבל החזר כספי עליהן. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *