סמלים

סמלים

כולנו מכירים סמלים רבים ומגוונים אשר מלווים אותנו לאורך החיים. אנו נוטים לזכור סמלים בצורה קלה ומהירה יותר, מאשר טקסטים. מסיבה זו בדיוק, לכל מדינה יש את הסמל שלה, לכל עיר יש את הסמל שלה ואפילו לכל חברה, אגף ממשלתי, יחידה בצבא, יש את הסמל שלה. מדובר על דרך קלה לגרום לאנשים לזהות את השייכות של הקבוצה ולקשר אותה לתחום מסוים. כמו כן, כדאי לדעת כי סמל יכול להיות גם צליל או מחווה פיזית כלשהי, כמו למשל צליל אזעקה או קידה בפני בני מלוכה. למעשה, תפקידו של הסמל הוא לייצג רעיון מסוים, כמו שלמשל הכיפה והטלית מסמלים את האמונה והמסורת היהודית, בדיוק כפי שהצלב מסמל את הנצרות ואת עקרונות הדת שלה.

סמלים והמשמעות שלהם בעולם המודרני

היום רוב הסמלים שאנו רואים סביבנו משמשים בעיקר לצורך שיווק וקידום מכירות. רוב החברות והארגונים השונים כבר הבינו את החשיבות העצומה של סמלים מסוימים על האנושות, דבר שגורם להם להשתמש בהם כדי לקדם את האג'נדה השיווקית שלהם, ראו סמלים של חברות לדוגמא. בצורה כזו, ניתן לקשר מוצר או שירות מסוים לרעיון האבסטרקטי שהסמל מייצג, דבר שיכול להוות קידום מכירות מעולה. כדאי לזכור כי רוב האנשים נוטים לרכוש מוצרים מסוימים בעקבות התחושה שהמוצרים האלו מקדמים אצלם, ולאו דווקא בגלל הצורך הממשי בהם. לכן חברת שיווק מקצועית תצליח לקשר את התת מודע של הצרכן בין סמל מסוים לבין המוצר שהיא משווקת. בצורה כזו, התחושה החיובית שמעורר הסמל, תקושר באופן אינסטינקטיבי עם המוצר, דבר שיעלה ללא ספק את כמות המכירות.

לסיכום, סמלים מהווים חלק מהותי מהעולם שלנו, היות והם מצויים סביבנו בכל תחומי החיים שלנו. כל חברה שמעוניינת לקדם ולשווק את עצמה, חייבת להשתמש בסמלים איכותיים ומקצועיים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *