איך בוחרים מיתרים לגיטרה אקוסטית?

מיתרים לגיטרה אקוסטית?

גיטרה אקוסטית הוא כלי נגינה המבוסס על מיתרים טובים. מיתרים טובים משפיעים בהכרח על גוון הקול, שיצא מתחת ידי המנגן, ובשל כך למיתרים איכותיים יש בוודאות חשיבות רבה. מכיוון שבגיטרות אקוסטיות אין מגבר, המשנה את המנגינה היוצאת מהגיטרה, אלא רק כאשר רוכשים גיטרה אקוסטית, והוא בהחלט המיתרים, אז כאן נשאלת השאלה איך בוחרים מיתרים לגיטרה אקוסטית? הנה המדריך השלם לבחירת מיתרים לגיטרה אקוסטית כאלו, שכל האנשים יתלהבו מהנגינה בה, קראו בהרחבה גם כאן.

עובי מיתרים

אחד המרכיבים העיקריים בבחירת מיתרים לגיטרה אקוסטית הוא העובי שלהם, כלומר הקוטר שלהם. בשלב הראשון ניתן להבין כי ככל שהקוטר עבה מידי, אשר נמדד באלפיות  האינץ', אז ככל שהמיתר גודל יותר הוא בפירוש יהיה עבה יותר, אז איך בוחרים את הגודל הנכון?

  • קוטר קל

קוטר גמיש מתאים לפריטה רבה עם האצבעות, ויש גם אפשרות לפריטה של צלילים בודדים.

  • קוטר "כבד"

גודל זה מתאים לקול באס, וכן מתאים בהחלט לגיטרות אקוסטיות גדולות יותר.

חומרי המיתרים, שמהם עשויים מיתרי הגיטרה

לצליל שמשמיעה הגיטרה בסופו של דבר, ישנה השפעה מהחומרים שמהם עשויים המיתרים של הגיטרה, וכך המיתרים של הגיטרה יכולים להיות מורכבים משני חומרים או יותר

מה הם החומרים שמהם עשויים המיתרים של גיטרה?

  • חוט המורכב 80% מנחושת ו 20% אבץ שמסובב סביב חוט משושה המכוסה בבדיל, וכן זהו המיתר הנפוץ ביותר.
  • חוט המורכב מ 92%נחושת. 7.7% בדיל ו0.3 זרחן כל זה מלופף סביב חוט ברזל בצורת משושה, למיתרים האלו יש צליל עמוק ויפה.
  • ישנם מיתרים יחסית חדשים המורכבים מתערובת איכותית של נחושת ואלומיניום. יש שוני רב בין מיתרים אלו לבין מיתרים רגילים משום שהם ללא קורוזיה, ומספקים צליל נעים.

מה הם מיתרים מצופים?

אמנם מיתרים מצופים עולים יקר יותר, אך הם מחזיקים מעמד זמן רב יותר. ולכן מומחים לגיטרות ממליצים לקנות דווקא את המיתרים האלו. לבעלי מקצוע במיוחד אלו שמנגנים על הגיטרה במשך זמן רב. למתחילים למשל מומלץ לקנות את המיתרים הזולים יותר בגלל חוסר ניסיון.

אולי יעניין אתכם גם https://musicmart.co.il/shop/drumsticks

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *