פינת אוכל מעוצבת

פינת אוכל מעוצבת

כדי להוסיף לבית מראה מעוצב, יוקרתי ויפה חשוב להעניק מחשבה אל החללים המרכזיים של הבית ולהתאים להם את הריהוט המתאים ביותר. אחד מהחללים האלו הינה פינת האוכל בבית, שתפקידה הוא לכנס את כל בני המשפחה יחד לארוחה משותפת סביב השולחן, לארח חברים וגם לקשר בין החללים המרכזיים הנוספים בבית שהם הסלון והמטבח.

כדי שתוכלו לעצב את החלל הזה בצורה מתאימה ומושכת את העין, כדאי להכיר את הסוגים השונים של פינות האוכל שקיימות היום ואת הטרנדים החמים בתחום עיצוב הבית.

סוגים של פינות אוכל

  • פינת אוכל עגולה – זוהי פינת אוכל בעלת שולחן אוכל עגול, וסביבו מוצבים כסאות תואמים בצורה מעגלית. פינת אוכל זו מזכירה מעט את העיצוב הנוסטלגי של מטבחים ופינות אוכל שהיו בעבר, אז היה נהוג ששולחן פינת האוכל נמצא בצמוד אל המטבח ובאותו חלל, והודות לצורה העגולה שלו ניתן היה להתאים אותו בקלות בתוך המרחב הכולל של המטבח.
  • פינת אוכל מרובעתפינת אוכל מעוצבת כזו מאופיינת בשולחן מרובע עם ארבעה כסאות תואמים, שניים מכל צד. זוהי פינת אוכל קטנה יחסית המתאימה במיוחד לבתים קטנים, או משפחות עם 4 נפשות.
  • פינת אוכל מלבנית – סוג זה של פינת אוכל מתאים לבתים גדולים, בעלי חלל פינת אוכל גדול ומרווח. פינת אוכל כזו היא בעלת שולחן מלבני וארוך יחסית, ולכן הוא מגיע עם שישה או יותר כסאות תואמים.

פינות אוכל מעוצבות

כפי שניתן לראות, ישנם סוגים שונים של פינות אוכל המתאימות לחללים קטנים או גדולים אותם ניתן למצוא אצל כסאות בעיקר. נוסף על התאמת סוג פינת האוכל לפי החלל הקיים בבית, חשוב גם להתאים את העיצוב של פינת האוכל לעיצוב הכולל של הבית – ובמיוחד לחללים המרכזיים בו.

אם הקו העיצובי של המטבח הינו בסגנון כפרי וחם, מומלץ לבחור פינת אוכל מעוצבת בסגנון כפרי התואם את עיצוב המטבח. פינת אוכל כזו תהיה מאופיינת בשולחן וכסאות העשויים חומרי גלם טבעיים כמו עץ מרשים בשילוב של מתכת או זכוכית. לעומת זאת, בתים הנשענים על עיצוב מודרני עם צבעים מונוכרומטיים, פינות אוכל בעיצוב וצבעים תואמים יהיו הבחירה הטובה ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *