הדרכים להתמודד עם אבנים בכליות

להתמודד עם אבנים בכליות

לא מעט אנשים סובלים מאבנים בכליות אשר גורמות להם לכאבים חדים במקרה הטובה ולפגיעה של ממש בכליות במקרה הפחות טוב. חשוב להדגיש כי לא כל כאב חד בבטן מעיד על אבנים בכליות. אבנים בכליות מתאפיינות בעיקר בכאבים עזים באזור המותניים עם הקרנות לאזור המפשעות. נוסף על כך פעמים רבות הסובלים מאבנים בכליות מדווחים על דם בשתן. שילוב סימפטומים אלה עלול להעיד על אבנים בכליות ולכן במידה ואתם סובלים מהם, מומלץ להיבדק בבדיקות הרלוונטיות לבעיה זו, קראו אודותיה באתר https://nk-urology.com.

הדרכים הרפואיות להסיר את האבנים בכליות שלכם

במידה ואובחנתם כסובלים מאבנים בכליות, ישנן כמה דרכים להתמודד עם הבעיה. חשוב לציין כי יש אבנים בכליות בגדלים שונים. גודלן של האבנים משפיע על בחירה בדרך ההתמודדות הטובה ביותר. במידה והאבנים אינן יוצאות באופן עצמוני, ישנו טיפול אשר כל מטרתו היא לרסק את האבנים ועל ידי כך להקטין את גודלן. 

ריסוק אבנים קטנות בעזרת גלים בלבד

הקטנת גודל האבנים אמורה לסייע ליציאתן מהגוף באופן עצמוני. ישנו מכשיר המייצר גלים המכוונים לאבנים בכליות על ידי רנטגן. גלים אלה יכולים לרסק את האבנים ולגרום ליציאתם מגופכם באופן טבעי לחלוטין. לשם הטיפול קיים צורך בהרדמה חלקית בלבד בעקבות העובדה שהטיפול אינו נחשב פולשני כלל.הטיפול יעיל במיוחד לאבנים קטנות באופן יחסי ופחות אפקטיבי לאבנים גדולות. במטרה להתמודד עם אבנים גדולות מקוטר של 2 סנטימטר, קיים צורך בגורמי עזר לטיפול, קבלו מידע נוסף.

טיפול פולשני להתמודדות עם אבנים גדולות יותר

ישנו טיפול פולשני יותר אשר מיועד לאבנים גדולות במיוחד. טיפול זה כולל החדרת מצלמה עם מערכת לריסוק האבן על ידי קרני לייזר. שיטה זו נחשבת מוצלחת במיוחד מחד אך פולשנית במיוחד מאידך. ישנם לא מעט מקרים בהם נדרשים לעשות חתך באזור המותן במטרה להצליח להחדיר את ציוד הריסוק והמצלמה. בשונה הדרך הטיפול הראשונה, בטיפול זה תידרשו לעבור הרדמה מלאה בגין רמת פולשנות הטיפול.

ניתוח פתוח – שיטה בה כמעט לא עושים שימוש כיום

עד לפני מספר שנים בודדות היו בוחרים לעשות ניתוח פתוח במקרים מסויימים אך בשנים האחרונות בעקבות שיפור משמעותי של שיטת הלייזר, כמעט ואין צורך בשיטת הניתוח הפתוח.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *