למה אחוז הדיכאונות בקרב נוער עולה?

man-in-blue-and-brown-plaid-dress-shirt-touching-his-hair-897817

בכל מה שקשור לנושא של בריאות הנפש, אנחנו עדים כיום לעליה של ממש בקרב כל המגזרים, המינים והגילאים. למה זה בעצם קורה? האם יש לזה איזשהו הסבר הגיוני? אז האמת היא שאנחנו יכולים בהחלט להסביר את הדבר ויש לזה שני הסברים.

העולם התחרותי

העולם שלנו הוא כיום עולם מאוד תחרות. אנחנו חיים בעידן אשר בו כל אחד מחפש את הכתר בתחומים השונים כאשר הדבר בולט באופן מיוחד בקב בני נוער.

מעבר לכך יש את המודעות שעלתה בכל הנושא של דיכאונות ובעיות נפש. אם עד לפני שנים לא רבות לא היה כל כך מודעות לכל מה שקשור לנושא של בריאות הנפש ואדם שסבל מדיכאון היה אדם שהוגדר כסובל ממצב רוח ירוד או לחילופין מפסימיות יתר. היום יש לכל דבר שם וכל תחום הוא כזה שניתן לאבחון עד שגם הדיכאון זכה לשם ולכותרת.

מה עושים עם הדיכאון?

הדיכאון הוא לא דבר קל. אנשים אשר מתמודדים עם דיכאון, חווים קושי בלתי מבוטל. חשוב לדעת כי קושי נפשי הוא ברוב רובם של המקרים קשה יותר מקושי פיזי.

כי בעוד וקושי פיזי הוא דבר לגיטימי ומקובל ואנשים מבינים כי מדובר בבעיה שהיא לא בשליטתו ש החולה ועל כן הם מרחמים עליו, הרי שלא כך הדבר כאשר מדובר בקושי נפשי. הקושי הנפשי לפעמים מצטייר בעיננו כקושי שהוא בשליטתו של האדם הסובל מהבעיה והוא כביכול זה שאשם בכך.

ברגע שהחולה גם לא מקבל לגיטמציה לסבל שלו כמו שקורה אצל חולה בכל מחלה גופנית אחרת, הרי שהסבל שלו מתעצם שבעתיים.

הנער בדיכאון – מה עושים?

נערים בדיכאון כיום זה כבר ממש לא מחזה נדיר ויש הרבה מאוד אחוזים של בני נוער הסובלים מדיכאון ברמה כזו או אחרת.
בלינק זה תוכלו לקרוא על דרכי טיפול בדיכאון וחרדות!

הדרך לטפל בדיכאון היא לעיתים באמצעות מתן תרופה כאשר זה יחזיר באופן מידי את הנער למסלול. הוא יעלה שוב על דרך המלך והכול יהיה בסדר. אך ברור שכולנו מעדיפים בלי תרופות. שיחה עם איש מקצוע יכולה לא פעם סדר את העניינים.
לסיכום, תוכלו לפנות אל אקשיבה – תשובה לרוב התהיות של החיים!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *