למה יש הפרעת קשב וריכוז, ואיך להתמודד עם זה?

טיפול טבעי בבעיות קשב וריכוז

גידול ילד עם הפרעות קשב וריכוז אינו דומה לגידול מסורתי. קביעת שגרתיות רגילה ושגרה ביתית עלולים להפוך כמעט בלתי אפשריים, תלוי בסוג הסימפטומים של ילדכם ובחומרתם, כך שתצטרכו לאמץ גישות שונות לטיפול בכך, בדקו באתר זה.

למה יש הפרעת קשב וריכוז, ואיך להתמודד עם זה? |

זה יכול להיות מתסכל להתמודד עם כמה מההתנהגויות הנובעות מהפרעות קשב וריכוז של ילדכם, אך יש דרכים להקל על החיים.

על ההורים לקבל את העובדה שלילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, יש מוחות שונים באופן תפקודי מאלו של ילדים אחרים. בעוד שילדים עם הפרעות קשב וריכוז עדיין יכולים ללמוד מה מקובל ומה לא, ההפרעה שלהם הופכת אותם מועדים יותר להתנהגות אימפולסיבית.

טיפוח ילד עם הפרעות קשב וריכוז |

טיפוח התפתחותו של ילד עם הפרעות קשב וריכוז פירושו, שתצטרכו לשנות את התנהגותכם וללמוד לנהל את התנהגות ילדכם. תרופות עשויות להיות הצעד הראשון בטיפול בילדכם. טכניקות התנהגות לניהול תסמיני הפרעות קשב וריכוז של ילד, חייבות להיות תמיד במקום.

על ידי ביצוע הנחיות אלה, תוכלו להגביל התנהגות הרסנית ולעזור לילדך להתגבר על ספק עצמי. ישנם דרכים רבות נוספות כמובן אך במידה ואתם חיים עם ילד הסובל מהפרעות קשב וריכוז, יהיה הטיפול בו מיושם ספציפית לבעייתו הוא.

עקרונות הטיפול בניהול התנהגות |

ישנם שני עקרונות בסיסיים של טיפול בניהול התנהגות. הראשון הוא עידוד ותגמול על התנהגות טובה (חיזוק חיובי). השנייה – הסרת תגמולים על ידי מעקב אחר התנהגות רעה עם השלכות מתאימות, מה שמוביל להפסקתה של ההתנהגות הרעה (ענישה, במונחים של התנהגות).

אתה מלמד את ילדך להבין, שלפעולות שלו יש השלכות על ידי קביעת כללים ותוצאות ברורות למעקב אחר ציות או אי ציות לכללים אלה. יש לעקוב אחר עקרונות אלה בכל תחומי חייו של הילד. זה אומר בבית, בכיתה ובזירה החברתית.

הקפידו לפקוח עין על הילד שלכם, כך שתבינו האם הוא סובל מבעיה זו או אחרת, כדי שתוכלו לעלות על הבעיה בהקדם וללא עיכובים שיביאו עמם בעיות אחרות, שיש ויצריכו טיפול טבעי בבעיות קשב וריכוז.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *