דוד בן הרוש ועיריית יבנה – איך מנהלים עיר בצמיחה

דוד בן הרוש ועיריית יבנה

הרבה פעמים, אנחנו נוטים לחשוב שישובים קטנים, בכלל או באופן יחסי, הן מאוד קלות לניהול, מאוד פשוט לעמוד בראשן ולנהל את חיי התושבים במקום. הרי אין הרבה תושבים, אין הרבה דרישות, לא צריך להפעיל מערכת חינוך גדולה, לא צריך לדאוג למערכי תחבורה, גם כל ההתנהלות העסקית במקום היא פחותה מאשר בערים גדולות, אז על פניו זה הרבה יותר נוח ופשוט. 

אך כפי שאנחנו יכולים להניח, זה לא בהכרח כך. בוודאי לא כשמדובר על עיר בצמיחה, אחת כמה וכמה כשמדובר על עיר שאיננה נמצאת במרכז אלא יותר בפריפריה, גם אם לא מדובר בהכרח בפריפריה הרחוקה. למשל, עיר כמו יבנה שנמצאת בשפלה, לא הרחק מרחובות, גדרה וישובים אחרים.

מי שעמד בראשה במשך תקופה ובהצלחה, היה דוד בן הרוש שכיהן כראש העיר במהלך שנות התשעים והוא בוודאי יודע ויכול לספק דוגמאות והוכחות, שזה לא פשוט לנהל עיר קטנה, שאיננה נמצאת במרכז ובכל זאת יש הרבה במה לטפל, יש הרבה מאוד דרישות (קראו דוד בן הרוש עיריית יבנה). עצם זה שהוא עשה זאת בהצלחה, מלמדת משהו עליו ועל היכולות שלו. 

מה הם הקשיים איתם צריך להתמודד

הקושי הגדול ביותר הוא התקציב. בסופו של דבר, כמות התושבים ובעיקר הפעילות העסקית, משפיעה על התקציב של העיר. אם התקציב נמוך, זה מקשה מאוד לבצע פרויקטים שונים. לכן זה לא בהכרח יותר פשוט לנהל עיר קטנה או אפילו עיר בצמיחה. 

קושי אחר הוא למשוך גופים ועסקים לפתוח משרדים ומפעלים בעיר. גם אם אפשר להציג להם יתרונות מסוימים, עדיין הם צריכים סביבה עסקית מתאימה ולא תמיד אפשר לספק להם אחת כזו. לכן, אם זה קורה, זה בהחלט סיפור הצלחה. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *