טיפול טבעי במעי רגיז

טיפול טבעי במעי רגיז

מי שסובל מתסמונת המעי הרגיז נחשף לכמה סוגי פעילויות שונות במערכת העיכול שלו, אשר חלק מהן מנוגדות זו לזו. כך הוא סובל לעיתים מעצירות ולעיתים משלשולים, בחילות, גזים, עייפות, מתח נפשי, כאבי בטן ועוד קראו באתר של אריאל לנס מומחה בתחום.

ממה נובע המעי הרגיז 

המעי הרגיז נגרם בשל התנהלות שונות במהלך תקופה ארוכה כמו לדוגמה:

  • מתח נפשי.
  • מערכת עיכול חלשה עקב תזונה לקויה או לא מזינה.
  • ספיגה לקויה של מזון.
  • מערכת חיסונית מוחלשת.
  • נטילת אנטיביוטיקה במשך פרק זמן ארוך.
  • אוכל מקולקל אשר יצר תופעות לוואי.

טיפול טבעי במעי רגיז 

לרפואה המערבית כמעט אין טיפול למצב קוטבי זה של מערכת העיכול, ולכן טיפול במעי רגיז שהוא גם אפקטיבי לכך הוא באמצעות הדיקור הסיני וצמחי המרפא.

מדקר סיני מגיע לדיאגנוזה הנכונה על פי בדיקות שהוא מבצע כמו בדיקת הדופק בפרק כף היד הימני ולאחר מכן גם השמאלי, נראותה של הלשון ותסמינים נוספים.

מי שסובל משלשולים תכופים מקבל המלצות על תזונה, אשר תיצור שינוי משמעותי בדפנות וברבדים של המעיים. טיפול באמצעות מחטים אשר יוביל לכך שיהיה שיפור ברמת הספיגה של המזון אל מחזור הדם. בנוסף לכך, טיפול בהורדת רמת הלחץ והמתח של המטופל וטיפול להרגעת העצבים ובהפחתת ההתכווצויות במעיים.

מי שסובל מעצירות, מקבל המלצות לתזונה אשר מתאימה למניעת העצירות כמו אכילת פירות וירקות, מוצרי מזון עם סובין ושתייה של כמות גדולה של מים, בכל יום.

באמצעות הדיקור הסיני מקבל המטופל טיפול ברמת ההתכווצויות של המעיים כך שהיא תהיה תקינה והמזון יוכל לנוע באופן חופשי ולצאת באופן תקין.

כמו כן, המחטים ישפרו את תופעות הלוואי של המעי הרגיז במקרי עצירות כמו כאבי בטן, כאבי ראש והפחתת מתחים נפשיים, לחצים וחרדות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *