קורס עוזר בטיחות

קורס עוזר בטיחות

מומחי בטיחות תעסוקתיים, מנתחים סוגים רבים של סביבות עבודה ונהלי עבודה. מומחים בודקים במקומות עבודה על פי הקפדה על תקנות הבטיחות, הבריאות והסביבה. הם גם מתכננים תוכניות למניעת מחלות או פגיעות בעובדים ופגיעה בסביבה.

קורס עוזר בטיחות

קורס עוזר בטיחות, מתאים למומחי בטיחות תעסוקתיים, מבצעים בדרך כלל את הפעולות הבאות: מזהים סכנות במקום העבודה, אוספים דגימות של חומרים שעלולים להיות רעילים וכו'

בודקים ומעריכים סביבות עבודה, ציוד ושיטות עבודה במקום העבודה, בהתאם לעמידה בתקני הבריאות והבטיחות של החברה או הממשל

מתכננים ומיישמים תהליכים ונהלים במקום העבודה, אשר מסייעים בהגנה על עובדים מפני תנאי עבודה מסוכנים

תפקידי עוזר בטיחות

בודקים תאונות ואירועים, כדי לזהות את הגורמים שלהם ולקבוע כיצד ניתן למנוע אותם. עורכים אימונים במגוון נושאים, כמו למשל היערכות לחירום.

מומחי בריאות ובטיחות תעסוקתית, בוחנים במקום העבודה גורמים סביבתיים או גופניים, העלולים להשפיע על בריאות העובדים, הבטיחות, הנוחות והביצועים שלו. 

הם עשויים לבחון גורמים כמו תאורה, ציוד, חומרים ואוורור. מומחים מבקשים להגדיל את תפוקת העובדים על ידי הפחתת היעדרות והפסקת זמן של ציוד. הם גם מבקשים לחסוך כסף על ידי הורדת דמי הביטוח ותשלומי הפיצויים של העובדים ועל ידי מניעת קנסות ממשלתיים.

> בדקו לימודים בתחומים נוספים באתר studychoice

תכונות לעוזר בטיחות

חלק מהמומחים, מפתחים ומבצעים תוכניות בטיחות והדרכה לעובדים. תוכניות אלה מכסות מגוון נושאים, כגון אופן השימוש נכון בציוד בטיחות וכיצד ניתן להגיב במקרה חירום.

בנוסף להגנה על עובדים, מומחים פועלים למניעת פגיעה ברכוש, בסביבה ובציבור על ידי בדיקת מקומות עבודה למפגעים כימיים, פיזיקליים, רדיולוגיים וביולוגיים. מומחים העובדים עבור ממשלות עורכים בדיקות בטיחות ויכולים להטיל קנסות. אולי עכשיו תחשבו להיות עוזרי בטיחות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *