גרין סקרין

גרין סקרין

היום ניתן למצוא לא מעט אולפני צילום שונים, אשר משתמשים באופן קבוע במסך ירוק, או בשמו הלועזי- גרין סקרין. מדובר על מסך הנפרש ברקע של המצולם, שמטרתו לאפשר צילומים ייחודיים ובלתי רגילים. בעוד שרוב הצילומים המתבצעים בסטודיו נאלצים להסתפק ברקע אחיד וחסר גיוון, צילום המתבצע על רקע מסך ירוק, יכול ליהנות מכל רקע אפשרי. למעשה, בצורה כזו ניתן לצלם צילומי סטודיו ולספק אשליה של צילומי חוץ. לאחר סיום שלב הצילומים, ניתן לערוך את הוידאו בעזרת תוכנות דיגיטליות שונות. התוכנות יודעות לזהות את הצבע הירוק ולהפריד אותו בקלות מהמצולם. במקום המסך הירוק, התוכנות יכולות לספק רקע של ים, יער, טירה או כל רקע שמתאים לצילומים. 

גרין סקרין – הטכנולוגיה ששינתה את אופן צילומי הוידאו

כאמור, מסך ירוק מסוגל להוסיף המון לכל סוג של סרט וידאו, כולל צילומי סדרות, סרטים, תוכניות טלוויזיה וכדומה. המסך מאפשר "להדביק" רקע משתנה למצולם ובכך לספק אשליה של צילום חוץ ברמה הגבוהה ביותר. זוהי הדרך המושלמת לצלם נסיעה בעיר, תעופה באוויר וכדומה. אומנם מדובר בטכנולוגיה שכבר הייתה קיימת בעבר, אך השכלולים הרבים שהיא עברה בעידן הנוכחי, מאפשרים צילומים באיכות גבוהה יותר. למעשה, היום כבר לא ניתן לראות האם מדובר על צילומי חוץ או צילומים בעזרת מסך ירוק. כמובן שעל מנת להגיע לתוצאות האיכותיות האלו, יש צורך לעבוד עם חברות מנוסות ומקצועיות שעוסקות בתחום כמו וירטואלס. רק מי שמגיע מהתחום למשל, יידע בדיוק כיצד להציב את המצלמה או את התאורה, במטרה לספק צילום איכותי, שיאפשר עריכה מהירה ואפקטיבית יותר.

לסיכום, אין שום ספק כי השימוש במסך הירוק כבש את רוב אולפני הצילומים. גרין סקרין הינו חלק אינטגרלי מכל סטודיו, שמעוניין לספק צילומים ברמה הגבוהה ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *