למה חוגגים את סוכות?

חג הסוכות הוא אחד מהחגים האהובים על כל יהודי ויהודי. זה החג שמציין את קרבתו של העם היהודי לבורא העולם, ואת השמחה הרבה שאנו שמחים לצד בוראנו. אחרי ימי הדין – ראש השנה ויום כיפור אנחנו מתארגנים לימי חג הסוכות. החג הזה נועד להזכיר לנו את ענני הכבוד בהם הגן בורא עולם על עמו בימי צאתם ממצרים. עת הם צעדו במדבר בין חיות טרף ומול מצרים מרושעים שירו חיצים. העננים הגנו עליהם ומנעו כל נזק. כמו כן הם יישרו להם את הדרך. הסוכה באה להזכיר את הניסים הללו ולהחיות אותם מחדש לנגד עינינו, ראו דוגמא כאן!

למה בתשרי ולא בניסן?

יציאת מצרים הוא מאורע היסטורי שהתרחש בחודש ניסן. אם כן מדוע חוגגים את חג הסוכות בחודש תשרי? הסוכות והעננים הלא מתאימים יותר לחודש ניסן? יש לכך תשובה – אנו מקיימים את מצוות הסוכה כי כך ציוונו בוראנו. לא כי מתחשק לנו לצאת לדירת קיט. קבעה תורתנו כי המצווה תהיה בראשית השנה בחודש תשרי. בחודש בו מזג האוויר מתחיל להיות חורפי. למען לא ייראה הדבר כי אנו בוחרים לצאת להתאוורר בחצרות ובמרפסות וזו הסיבה להקמת הסוכה.

לטרוח בקיום המצווה

מסתבר כי הקמת סוכה זו מצווה תובענית. יש אנשים שמשקיעים שעות רבות וגם כספים מרובים בבניית הסוכה. לא בכל מקום קל להקים סוכה כשרה. אך כולנו מחפשים לקיים את המצווה המיוחדת הזו בשלימות, ולהקים לעצמנו דירת ארעי כפי שההלכה דורשת. כבר לקראת חודש תשרי ואפילו קודם לכן כדאי לבדוק את האפשרויות ולהזמין סוכה אותה יהיה לנו קל ואפשרי להקים ולפרק לאחר החג. כך שנוכל לקיים את המצווה בשלווה ובהידור, ולשמוח בחג הסוכות כהלכה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *