מהי תביעה ייצוגית ואיך מגישים תביעה שכזו?

תביעה ייצוגית

לא מעט אנשים נתקלים במעשי בריונות מצד ארגונים, חברות, נותני שירות, תאגידים ועוד. אותם אנשים אשר נתקלים במעשי בריונות מעין אלה ונתקלים בחוסר תגובה מצד אותם נותני שירות או חברות כאשר הם דורשים הסבר להתנהגותם והתנהלותם זאת, מוצאים את עצמם פונים ללחום את המלחמה שלהם באמצעות תביעה ייצוגית, ראו כאן. אז מהי אותה תביעה ייצוגית, מהן התוצאות שלה והאם ניתן להשתמש בה ומתי. כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר הבא.

מהי תביעה ייצוגית?

הרעיון אשר עומד בבסיסה של תביעה ייצוגית הוא שאדם אחד יכול להגיש תביעה בשמן של רבים. התביעה מאחדת בתוכה לא מעט תביעות קטנות. כלומר, במקום שכל אחד מהנפגעים יגיש תביעה באופן אישי כנגד הגוף שממנו נפגע ויידרש להתמודד בתהליך התביעה באופן עצמאי, הרי שניתן לאגד את כלל התביעות הקטנות מול הגוף הפוגע לתביעה אחת גדולה ומספיק שאדם אחד יגיש בשמם של כל אותם נפגעים את התביעה המדוברת. התובע הייצוגי מבקש להשיג הן עבורו והן עבור התובעים האחרים שבשמם הוא מגיש את התביעה פיצוי כספי על הנזק אשר נגרם להם. התביעה הייצוגית מאפשרת לכל אדם שנגרם לו נזק קטן מחברה גדולה, לתבוע את החברה יחד עם עוד לא מעט נזקים קטנים.

מהם התנאים להגשת תביעה ייצוגית?

בכדי שתתאפשר הגשת תביעה ייצוגית יש כמה תנאים שצריכים להתקיים: ראשית כל על התובע להוכיח שנגרם לו נזק באופן אישי. שנית, על התובע להוכיח כי יש סיכוי שהוא יצליח לזכות בתביעה. שלישית  על התובע להציג את המכנה המשותף שיש לכלל הנפגעים שבשמם הוא מגיש את התביעה. כמו כן, על התובע לעמוד גם בתנאים. על בית המשפט לזהות את התובע כתובע בתום לב ולא מונע על ידי נזק שנגרם לו וכן, שעורך הדין אשר מייצג את התובע, כמו עורך דין שלומי ויינברג, יכול לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *