ציוד לאקווריום

ציוד לאקווריום

מי שרוכש אקווריום צריך להבין כהלכה את דרך התפעול שלו, כיוון שללא תפעול נכון, הדגים לא יוכלו לחיות והם ימותו בזה אחר זה.

רכישת ציוד לאקווריום 

הציוד שרוכשים לכל אקווריום מותאם לגודלו של האקווריום ולכמות המים המצויה בתוכו . בהתאם לכך יש לרכוש ציוד לאקווריום שמתאים לקיבולת המים. ציוד המותאם לכמות קטנה או גדולה יותר של מים, לא יבצע את העבודה הנדרשת.

יש לרכוש מערכת סינון אשר מסחררת באמצעות משאבה, את כל כמות המים באקווריום כמה פעמים וזאת כדי לרענן ולסנן אותם מפסולת אותה משאירים הדגים השונים.

בנוסף לכך יש לרכוש מחמם מים כיוון שהטמפרטורה של המים היא נמוכה מדי עבורם. יש להקפיד על טמפרטורה נכונה לאורך כל הזמן ולכן מניחים מד טמפרטורה הבוחן זאת ותרמוסטט אשר דואג שלאורך הזמן רמת הטמפרטורה תישאר יציבה, ללא קשר לעונה.

הדגים זקוקים לסביבה אשר מזכירה את הסביבה הטבעית שלהם ולכן מציבים ברחבי האקווריום צורות מחומר קרבון אשר מזכירים מאד סלעים ואבנים. ביניהם דואגים להניח צמחים אשר מותאמים לאקווריומים, כך שהדגים ישחו בין הסלעים ובין הצמחים.

בחלק העליון של האקווריום מחברים תאורת לד שמאירה את כל השטח לנוחות הדגים ובני הבית.

כיסוי לאקווריום 

מעל כל אקווריום קיים כיסוי התואם באופן מדויק את צורתו. לאחר טיפול במים או העברת מזון, יש להניח את הכיסוי באופן מלא, כדי למנוע קפיצת דגים החוצה מהאקווריום. 

מעמד לאקווריומים 

כדי שהדגים יהיו בגובה ולא על הרצפה, רוכשים מעמדים או שולחנות יציבים ועליהם מניחים את האקווריום. קיימים סוגים רבים של שולחנות, הן בכמה גדלים, הן בכמה צורות וגם בצבעים כמו לבן, עץ טבעי, חום כהה או שחור בדגמים מסוימים.

> בדקו בנוסף, גוף חימום לאקווריום באתר בית הובי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *