מקום לגמילה מהתמכרות להימורים

גמילה מהתמכרות להימורים

מקום לגמילה מהתמכרות להימורים הינו מקום חשוב וחיוני, אשר יכול לסייע רבות ללא מעט אנשים. אומנם כאשר מדובר על הימורים, רוב האנשים חושבים באופן אוטומטי על אלכוהול או סמים, אך למעשה ישנם לא מעט אנשים שהתמכרו להימורים. אומנם אין בעיה עקרונית עם אנשים שמהמרים מידי פעם, בדיוק כפי שאין שום בעיה לשתות מעט אלכוהול. אך כאשר השתייה יוצאת מכלל שליטה או ההימורים הופכים לחלק מהותי ואובססיבי מהיום, מדובר כבר על התמכרות ולא על הנאה. לכן במקרים כאלו, יש צורך לפנות לעזרה מקצועית, על מנת ללמוד כיצד לשלוט על הנטיות האלו. חשוב להבין כי מהמר כפייתי ממשיך לחשוב על הימורים לכל אורך היום, הוא נוטה לתכנן את ההימור הבא שלו או לנתח את הטעויות של ההימור הקודם. מדובר על חשיבה כפייתית שיש צורך לשנות, על מנת לאפשר אורח חיים בריא ורגוע יותר.

מקום לגמילה מהתמכרות להימורים – מי זקוק לכך?

כאמור, כל מי שסובל מהתמכרות להימורים, חייב לפנות לעזרה מקצועית, על מנת ללמוד כיצד לשלוט בנטיות שלו. חשוב להבין כי מהמר כפייתי לא יצליח להפסיק להמר, כל עוד יש לו כסף. לכן מי שנכנס עם סכום כסף מסוים לקזינו, לא יצליח לצאת ממנו, עד שהוא לא יפסיד את כולו. לכן מהמרים כפייתיים סובלים לרוב ממצב כלכלי בעייתי ולא מעט חובות. מעבר לכך, ההתמכרות מלווה גם בהרס של קשרים אישיים ומשפחתיים ולא מעט תחושות קשות כגון חרדה, דיכאון, ייאוש וכדומה. חוסר היכולת להפסיק להמר, עלול לגרום לתחושות אובדניות, הן מפאת הלחץ הנפשי והן מפאת הלחץ הכלכלי, אשר יוצר למעשה לופ שלא ניתן לצאת ממנו. מקום לגמילה מהתמכרות להימורים, הינו מקום שמספק טיפול המאפשר למטופל להתחבר מחדש לחיים האמיתיים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *