פוריות הגבר

פוריות הגבר

הטיפול בפוריות הגבר מתבצע על ידי מומחים במעבדות ד"ר יונה ברק במחלקה להפריה חוץ גופית. אבחונים וטיפול חדשניים בהפרעות רבייה מתבצעים על ידי מומחים מובילים. במאמר זה נכתוב על אופן הטיפול בפוריות הגבר.

פוריות הגבר

ראשית, כדאי להבין שעד 15 אחוז מהזוגות הם עקרים. המשמעות היא שהם אינם מסוגלים להביא ילד, למרות שהם יקיימו יחסי מין תכופים ובלתי מוגנים במשך שנה ומעלה. אצל יותר משליש מהזוגות הללו, פוריות הגברים ממלאת תפקיד.

עקרות גברית נובעת מייצור זרע נמוך, תפקוד זרע לא תקין או חסימות המונעות את העברת הזרע. מחלות, פציעות, בעיות בריאות כרוניות, בחירה באורח החיים מסוים וגורמים אחרים יכולים למלא תפקיד בגרימת עקרות אצל גברים.

אי יכולת להרות ילד יכולה להיות מלחיצה ומתסכלת, אך קיימים מספר טיפולי פוריות גברים.

תסמינים לבעיות פוריות אצל גברים

הסימן העיקרי לאי פוריות גברית הוא חוסר היכולת להרות ילד. יתכנו סימנים או תסמינים ברורים אחרים. עם זאת, במקרים מסוימים, בעיה בסיסית כמו הפרעה תורשתית, חוסר איזון הורמונאלי, ורידים מורחבים סביב האשך או מצב החוסם את מעבר הזרע גורם לסימנים ותסמינים.

למרות שרוב הגברים הסובלים מבעיות פוריות אינם מבחינים בתסמינים הגורמים לחוסר היכולת להרות ילד, סימנים ותסמינים הקשורים לפוריות של הגברים כוללים:

  • בעיות בתפקוד המיני – קושי בשפיכה או נפחים קטנים של שפיכה, פחת בתשוקה המינית, או קושי לשמור על זקפה.
  • כאב, נפיחות או גוש באזור האשך
  • דלקות חוזרות בדרכי הנשימה
  • חוסר יכולת להריח לעיתים תכופות
  • ירידה בשיער בפנים או בגוף או סימנים אחרים לחריגות כרומוזומלית או הורמונאלית
  • ספירת זרע נמוכה (פחות מ -15 מיליון תאי זרע למיליליטר)
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *