כיצד מייצרים פרופילי אלומיניום איכותיים?

פרופילי אלומיניום

מאז שהמין האנושי גילה את האלומיניום, מחצב שנמצא בכמויות גדולות מאוד בקליפת כדור הארץ, למדנו להפיק ממנו תועלת רבה. פחיות שתייה, מסגרות לחלונות, שלבים לתריסים, חלקים למעבדי מחשבים, פרגולות ועוד שלל מוצרים מיוצרים מאלומיניום וכך גם פרופילים שונים – פרופילי תקרה, גבס, פרקט וכו'.

על-מנת לייצר פרופילי אלומיניום איכותיים חשוב להקפיד על תהליך ייצור מדויק.

חימום בטמפרטורה גבוהה

האלומיניום – שבעברית אגב נקרא חמרן – נחצב מתוך האדמה, בדומה לברזל. המשקל הסגולי שלו נמוך, 2.5 גרם לסמ"ק, וכמו כן הוא בעל מוליכות חשמלית גבוהה. הוא מגיע אל המפעלים בגלילים גדולים יחסית שאורכם הוא 6 מטר וקוטרם 6 אינץ' או אפילו 8 אינץ' (כ-20 ס"מ).

כל גליל כזה מחומם בטמפרטורות גבוהות מאוד של מאות מעלות. צורת הגליל תישמר אבל החומר עצמו יהפוך למעין בצק. בשלב זה ניתן לדחוף את הגליל למכבש, ושם בוכנה חזקה דוחפת את הגליל הבצקי דרך מעין דיזה, שמעוצבת בצורת הפרופיל הרצוי. התוצאה: מהצד השני של הדיזה יוצא פרופיל אלומיניום בדיוק בצורה הרצויה.

השלב הבא הוא כמובן קירור פרופילי האלומיניום, ולאחר מכן ניתן גם לחזק אותו באמצעות תהליך תרמי ייעודי.

היתרונות של פרופילי אלומיניום

היתרונות של פרופילי אלומיניום נובעים מהאיכויות הטובות של האלומיניום עצמו.

ראשית, מדובר בחומר חזק מאוד ביחס למשקל הסגולי הנמוך. בהתאם כל פרופיל אלומיניום יהיה מצד אחד קל משקל ולא יעמיס על התקרה, הקיר או הריצוף, ומצד שני הוא יהיה בעל חוסן ועמידות.

שנית, על אלומיניום נוצרת שכבה דקיקה של תחמוצת אלומיניום בזמן שהוא גלוי לאטמוספירה. שכבה דקיקה זו מונעת חמצון ולמעשה מגנה על כל פריט שעשוי מחומר הגלם הזה מפני קורוזיה שמובילה לחלודה. בהתאם פרופיל אלומיניום הוא הבחירה האופטימלית למקומות ששוררת בהם לחות גבוהה או אפילו רטיבות (חדרי רחצה וכו').

יתרון נוסף של פרופילי אלומיניום הוא המחיר המשתלם שלהם, בזכות העיבוד הנוח של החומר שהופך את תהליך הייצור ליחסית זול. נהוג להשתמש באלומיניום ליצירת פרופילי גבס, פרופילי תקרה, פרופילי תאורה, פרופילי פרקט, סף דלת, סף מדרגות ועוד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *