מי זקוק לטיפול שורש?

טיפולי שורש

אחד מטיפולי השיניים המורכבים ביותר שיש, הוא טיפול בשורש השן. זהו טיפול שנדרש כאשר הבעיה איננה נמצאת על גבי השן, אלא עמוק בתוכה ובשביל למנוע נזק משמעותי יותר, אין ברירה אלא לבצע טיפול עמוק בתוך השן. מידע נוסף במאמר שלפניכם.

טיפולי שורש: מה חשוב לדעת?

ראשית נציין כי טיפול שורש נדרש כאשר יש זיהום או דלקות בתעלות השורש של השן. במקרים כאלה, החיידקים חדרו אל תוך עצב השן, בין אם זה כתוצאה מטראומה, חבלה, הצטברות עששת, סדק בשן, סתימות ישנות שאינן מתפקדות עוד וכן במקרים אחרים.

בכל אחד מהמצבים הנ"ל, החיידקים הצליחו לחדור את זגוגית השן, חדרו אל תוך העצב, וגרמו לדלקת וזיהום, אשר גרמו נזק לשורש של השן. אם לא מבצעים טיפול, הרי שהבעיה עלולה להחמיר עד כדי כך שיהיה צורך לעקור את השן. כמו כן, ייתכן והבעיה לא תיעצר כאן, אלא גם תגיע לשיניים אחרות, סביב אותו שורש.

ישנם מקרים בהם הרופא ירצה לבצע טיפול כצעד מניעתי. למשל, אם יש בעיה משמעותית באזור השן, כתוצאה ממחלות חניכיים או מסיבות אחרות, ייתכן שטיפול שורש מניעתי ימנע בעיות שעלולות להיווצר בעתיד. הוא יחליט על כך בהתאם לממצאים שיפיק דרך צילומים ובדיקות במקום.

כיצד מבצעים טיפול שורש?

אף על פי שמדובר בטיפול עמוק יותר מטיפול שיניים רגיל, הרי שלא מדובר בהבדל מהותי מבחינת אופי הביצוע עבור המטופל. בתחילת הטיפול הרופא ירדים את האזור, ויתחיל לחדור אל חלל השן, במטרה להגיע אל העצב, הוא יסלק את הרקמות מסביב, יבצע חיטוי מושלם באזור, ולאחר מכן ידחס חומר לסתימה הרמטית של האזור. זאת על מנת למנוע חדירה של חיידקים פנימה.

בסיום התהליך, הרופא יתקין סתימה זמנית בכותרת השן, על מנת לאטום את החלל שנפער. אחרי מספר ימים, הרופא יחליף את הסתימה הזמנית בסתימה קבועה.

חשוב להבהיר, כיום יש אמצעים ומכשירים שמאפשרים לבצע פעולות באופן מהיר, פשוט והרבה פחות כואב מאשר בעבר. הטיפולים מתבצעים בשיטות מתקדמות יותר, שמאפשרות תהליך חדירה וניקוי מהירים ואיכותיים יותר, כל זה במינימום כאב ואי נוחות למטופל.

רק בריאות!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *