טיפים לצילום בחורף

טיפים לצילום בחורף

הצילום בחורף הינו שונה משמעותית מצילום בכל יום קיצי או אביבי. מדוע? מכיוון שימים חורפיים מאופיינים בשני מאפיינים מרכזיים:

  1. חשיכה גם בשעות היום. ואף אם הבוקר הגיע האור אינו מציף את העולם כפי שקורה בימים אחרים במהלך השנה.
  2. שעות יום קצרות. כך שגם אם מגיע יום נעים ושטוף שמש, מדובר על זמן קצר יחסית. וזאת כי הלילה מעריב מוקדם.

האתגר והפתרונות

אין ספק שצלמים מתמודדים עם אתגר בימים החורפיים הללו. אך חרף זאת הם עובדים ולא מפסיקים לצלם. בוודאי שלא בסטודיו או באירועים שנערכים באולמות סגורים, ודם לא צילומי חוץ. למעשה צלמים מקצועיים יודעים לעשות מכל לימון לימונדה. וכל יום סגריר יכול להיות נושא מוצלח לתמונה ייחודית שכמוה אי אפשר להפיק בקיץ. אז כמובן שצריך למצוא פתרונות תאורה מתאימים אם מעוניינים לצלם תמונות מוארות. אבל כדאי ללמוד קורס פוטושופ כדי ללטש תמונות מסוימות, וגם כדי לדעת  איך להנציח ימים חורפיים ולצלם את הדמויות ואת הנופים בהתאם למזג האוויר. כי תמונה טובה היא תמונה שמבטאת את האוויר ואת האווירה. כך שלא תמיד אנחנו רוצים להתעלם מהסגריריות ומהאור החורפי ששרר בעת הצילום.

קבלו טיפים לצילום בחורף

  • נסו לנצל את מזג האוויר הייחודי כדי לשפר את התמונות ואת האווירה שתשרור בהן. כך שהאובייקט המצולם ישתלב עם הנוף סביב. כך הלוקיישן יהיה מושלם.
  • כדאי להיות מעודכנים בתחזית מזג האוויר. וזאת כדי לדעת לנצל את העיתוי המדויק לפי רצונכם. פעמים אנחנו רוצים לצלם ימים גשומים ופעמים אנו מעוניינים בנוכחות של שלוליות. ובמקרים אחרים אנחנו מנסים למצוא את שעות השמש המעטות בהן נצליח ליהנות מאור יום נעים לעין. כזה שיאפשר לנו לצלם תמונה טובה ומוארת בתאורת חוץ – למרות החורף והעננים. אם מעוניינים ללמוד על תחום הצילום בצורה מקצועית, מומלץ לבחור בי"ס מתאים לכך כפי שניתן למצוא בקישור https://www.yarokonline.co.il/
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *