על היתרונות הטיפוליים של בצק לילדים

בצק לילדים

עבודה עם בצק לילדים טומנת בחובה הרבה מאד הנאות של הילדים בהכנה של הבצק, בערבוב החומרים הנדרשים כדי ליצור בצק נעים למגע ויש לכך השלכות חיוביות על חיי היום יום שלהם.

יתרונות טיפוליים לעבודה על בצק 

בהיבט ההתפתחותי העבודה והמגע עם הבצק יוצרת סובלימציה ועוצרת במעט את הדחפים ואת היצרים הקיימים אצל הילד, כאשר הוא מבצע פעולות שאינן נורמטיביות בחיי היום יום.

בפעילות עם הבצק מסוגלים הילדים לפרוק את זעמם בזכות הפעילות המאסיביות שהם מבצעים עם הבצק. הילדים בעלי הקושי בוויסות חושי נהנים מהעשייה האינטנסיבית עם הבצק וכך מופחת הסיכוי למעשים של תוקפנות או אלימות כלפי ילדים אחרים.

ילדים שאובחנו כהיפר אקטיביים נהנים מאד מכל ההתעסקות עם הבצק, הם מרותקים להליכי הלישה, יצירת הצורות והאפייה. כך שהתהליך למעשה מהווה מעין ריפוי בעיסוק!

המרקם של הבצק מזכיר לילדים קטנים את ההפרשות מגופם ולכן זהו פתרון אידאלי למשחק עבור ילדים סביב גיל שנתיים, כדי שיחשבו שהבצק הוא למעשה ההפרשות שלהם בהתאם לטקסטורה שלו היוצרת עבורם זיכרון לכך. 

ערך מוסף לעבודה בבצק 

עולם העבודות בבצק פותח בפני הילד קשת של מושגים שלא הכיר עד עתה, מעבר לכך המשחק עם הבצק מפעיל לאורך כל פרק המשחק את היצירתיות ואת הדמיון שלו וכך מפתח את התפתחותו הקוגניטיבית.

בהליך הלישה מפתח הילד את חגורת הכתפיים שלו, הוא משפר את הליך תיאום קשר עין יד ואת המוטוריקה העדינה כשהוא לש וכשהוא צר צורות על ידי תבניות שונות. להרחבת האפשרויות והעניין הוא משתמש בכל פעם בתבניות בתצורה שחדשה עבורו. 

כמו כן שיטת אחיזת הצורות הקטנות של הבצק תוך שימוש באצבע ובאגודל מסייעת להסתגלות לאחיזת עיפרון, בשלבים מתקדמים יותר של למידה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *