5 פעילויות לפורים לילדים מקוריות ויצירתיות

פעילויות לפורים

חג פורים הוא חג גדול ושמח למבוגרים ובעיקר לילדים. היום הזה הוא יום בו אנחנו מציינים את חסדיו הגדולים של בורא עולם, על שהציל אותנו מידי הרשעים אשר ביקשו לכלות אותנו בחודש אדר. מפלת המן ואחשוורוש הייתה גדולה מאוד, וליהודים הייתה אורה ושמחה. לקראת חג הפורים מחפשים מדריכים ומורים פעילויות חווייתיות ומתאימות לילדים בגילאים השונים. סדנאות יצירה הם רעיון נהדר. הבה ונמנה רעיונות מוצלחים לפעילות מהנה לפורים.

אילו פעילויות מתאימות לפורים?

  • יצירת רעשן – הרעשן הינו צעצוע שמאפיין את חג הפורים. בו נמחה את המן ונרעיש כמיטב יכולתנו. ניתן ליצור רעשנים בטכניקות שונות ובמגוון רחב של חומרים. נשלב עץ, חרוזים, צבעים וחומרים נוספים ליצירה מושלמת של רעשן מלהיב.
  • תחפושות – התחפושת הינה חלק בלתי נפרד מהיום הזה. ניתן ליצור פעילויות לפורים בה נדמיין, נשרטט ונוציא תחת ידינו פריט או אביזר, ואפילו תחפושת של ממש. וזאת בעזרת אביזרים מתאימים והנחיה מקצועית.
  • מגילה וסת"ם – כתב סת"ם הינו הכתב בו כותב הסופר את המגילה ובכלל את כל מוצרי הסת"ם; ספרי תורה, מזוזות ותפילין. פעילות מוצלחת משלבת היכרות עם כתב הסת"ם, שיטת הכתיבה והחומרים השימושיים שעל שולחנו של סופר הסת"ם.
  • משלוחי מנות – מצוות משלוח מנות היא אחת המצוות הבולטות ביום זה. ניתן להכין ערכה מיוחדת או קופסה מעוצבת. מאפה מושקע או ממתק במראה מיוחד. היצירות הללו מתאימות במיוחד לילדים שרוצים להפתיע חברים, או למבוגרים שלא אוהבים ללכת בתלם ולשלוח לכולם כמו כולם.
  • קופת צדקה – מתנות לאביונים זו מצוות נוספת שמרבים בה ביום הפורים. לכן אין מתאים מיצירת קופת צדקה בעיצוב פורימי ועליז. קופת הצדקה תוכל לשמש אתכם לאחר היצירה ולקשט גם את המדף…

> קראו גם על פעילויות לילדים לחופש הגדול ולקיץ!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *