מהו חוק סיעוד?

מהו חוק סיעוד?

חוק הסיעוד הוא אחד הבסיסיים כשמדובר בזכויות שלכם בגיל השלישי. הנתונים מראים שעשרות אחוזים מהמבוגרים בישראל הם סיעודיים. אמנם הנתונים גם מראים שזה רק לכמה שנים קצרות, אבל האמת היא שקשה לדעת.

מוגבלות פיזית היא לא בהכרח חולי או קריסת מערכות שמובילה לסוף מהיר. יש הרבה קשישים מוגבלים שנשארים ככה הרבה שנים ואם אין את הזכויות הנצרכות, מאוד קשה להתנהל.

אז מהו חוק סיעוד, למי הוא עוזר ומה הוא בעצם קובע? כל המידע בשורות הבאות.

חוק הסיעוד

חוק הסיעוד הוא החוק הקבוע במדינת ישראל לזכויות של אנשים מוגבלים פיזית או נפשית. על פי רוב מדובר על זקנים ומבוגרים אולם לא רק. גם ילדים מוגבלים או אנשים עם בעיות נפשיות שזקוקים לטיפול ולהשגחה תמידית זכאים לקביעה של החוק. 

אז מה החוק קובע? החוק דואג לאנשים עם המוגבלות שיהיה להם את השירותים והצרכים הבסיסיים שכל אדם עושה בכוחות עצמו. בין השירותים זה לקבל מטפלת על בסיס יומי,  שירותי מכבסה, מוצרי ספיגה ועוד.

חשוב להבחין בחוק הזה בין המדינה לחברות הביטוח. החוק מטעם המדינה מאפשר לכם לקבל רשימת שירותים בחינם על ידי המדינה אולם מוסדות הביטוח גם אמורים לתת לכם את חלקם, ראו לדוגמה תביעת סיעוד ביטוח לאומי.

מה זה אומר? בין הביטוחים שיש לכם יש ביטוח למצבים כאלו. הביטוח קובע שאם הגעתם למצב הזה, תהיו זכאים לקבל קצבה של אלפי שקלים בחודש. (תלוי בתנאי הפוליסה שלכם)

ההבדל היחיד הוא בהתנהלות. הגוף של המדינה יערים עליכם רק קשיים בירוקרטיים כרגיל בכל נושא שאתם רוצים לטפל שקשור למשרדי המדינה. אבל מחברות הביטוח בדרך כלל יותר קשה להוציא כסף. בגלל זה, חשוב ללמוד את הנושא היטב ורק אחר כך לגשת לתביעה מול חברות הביטוח.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *