מה חשוב לדעת לפני שניגשים לכתיבה אקדמית?

כתיבה אקדמית

כל מי שניגש לכתוב עבודה אקדמית, חייב תחילה לעבור על כל החוקים והתקנות הקשורים לתהליך הכתיבה. חשוב להבין כי אין מדובר כאן על כתיבה רגילה ויומיומית, אלא על כתיבה אקדמית, אשר חייבת לעמוד בתקנים המחמירים ביותר. יש להבין כי המרצה אינו מתעניין רק בנושא העבודה ובצורת ההצגה שלו, אלא גם בכתיבה עצמה וביכולת של הסטודנט לעמוד בכל הכללים השונים. חשוב להבין כי ישנו כלל לכל עמוד ולכל חלק בעבודה, כולל רשימה מדויקת של כללית לגבי תוכן העניינים, העמוד של הביבליוגרפיה וצורת הכתיבה בגוף העבודה. חשוב לעבור על כל הכללים האלו בטרם מתחילים בתהליך הכתיבה, על מנת לחסוך לעצמכם תיקונים מייגעים ומיותרים בהמשך הדרך. כמו כן, חשוב לשים לב גם לצורת הכתיבה של המשפטים ולבחירת המילים, היות ולא כל מילה יכולה להופיע בעבודה אקדמית.

כתיבה אקדמית – כל מה שחשוב לדעת בנושא

חשוב לזכור כי רוב המילים המשמשות אותנו בחיי היומיום, אינן מתאימות לשימוש בכתיבה האקדמית. למשל, אסור בשום אופן להשתמש בסלנג או בקלישאות שונות, אלא יש להקפיד על עברית תקנית. כמו כן, הכתיבה האקדמית חייבת להיות פשוטה, עניינית ותמציתית, היות ומטרת העבודה היא להעביר מסר ברור ומדויק לקוראים. לכן חשוב להימנע מביטויים מעורפלים או מוגזמים, אשר עלולים לפגום בתמציתיות העבודה וליצור אי הבנות מיותרות. חשוב להימנע מביטויים לא פורמאליים, ולכן יש צורך להימנע מכתיבה בגוף שני. כמו כן, יש להימנע מילים ממשלב נמוך, אשר עלולים לפגום באיכות העבודה. יש צורך להחליף את המילים הפשוטות למילים ממשלב גבוה יותר, המתאימות לכתיבה אקדמית. בנוסף לכך, חשוב להימנע מחזרות מיותרות או מביטויים חלולים, שאינם מוסיפים משמעות לטקסט, היות והדבר פוגם בתמציתיות ובענייניות של העבודה. 

מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר iEdit!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *