איך לשמור על ריכוז כשעובדים מהבית?

רדיו אונליין

עובדים מהבית? ובכן, זה לא משנה אם אתם עושים את זה כי בחרתם בזה כבר מזה זמן רב או שמדובר בסיטואציה שנכפתה עליכם במידה מסוימת, אתם כבר בטח מכירים היתרונות והחסרונות הרבים בשיטה הזאת. היתרונות הם כמובן הנוחות שבשהייה בבית, האפשרות לקחת הפסקות ולנהל את הלו"ז בעצמנו והאופציה לנוח קצת כשזה מתאים. מצד שני, אחד החסרונות המשמעותיים הוא חוסר בריכוז שעשוי להתרחש כשעובדים בסביבה מוכרת ואין הפרדה בין הסביבה הביתית לזו של מקום העבודה. מה עושים במצב כזה? ובכן יש למצוא דרכים מקוריות לשמירה על הריכוז. הנה כמה רעיונות שאולי יעזרו.

האזינו לרדיו

אם העבודה שלכם היא עבודה טכנית יותר בחלקה ואתם לא נדרשים ממש להפעיל את המוח, תוכלו בשלבים הללו להאזין לרדיו. אפשר להאזין לרשת ג' ברדיו אונליין, לשמוע פודקאסטים נבחרים ומומלצים ולחזור לתוכניות עבר מוצלחות. האזנה לרדיו תוך כדי משימות טכניות מאפשרת לכם להתמקד בדבר מה שיש לכם עניין בו וכך אתם יכולים לבצע את המשימות בלי להשתעמם ולסיים אותן במהירות וביעילות רבה.

יוגה ומדיטציה

לפעמים כשאנחנו עובדים בבית אנו נלחמים עם עצמנו על מנת להספיק כמה שיותר דברים וזה דווקא מה שפוגע בריכוז שלנו. אנו ממליצים לעשות הפסקות יזומות במהלך היום ולתרגל מדיטציה, נשימות או יוגה במשך כחצי שעה בערך. הטכניקות הללו הוכחו אינספור פעמים במחקרים שונים ככאלו המשפרות את הריכוז במידה משמעותית ואם אתם לא בטוחים איך לעשות את זה תמצאו המון מדריכי וידאו טובים ביוטיוב.

השתיקו את רעשי הרקע

אם אתם לא צריכים את הטלפון בשביל לעבוד, שימו אותו על שקט בחדר אחר, כבו את הטלוויזיה אם היא דולקת וסגרו את כל הכרטיסיות בדפדפן שלא קשורות לעבודה שלכם כרגע. תיווכחו במהרה כי ברגע שתנטרלו את רעשי הרקע תצליחו לשמור על ריכוז לזמן ארוך הרבה יותר.

מה לא לעשות?

אל תסתמכו על עזרים חיצוניים כמו ריטלין או כדורים אחרים. מצאו את השיטות הטבעיות שעוזרות לכם להישאר מרוכזים ותוכלו להפיק מעצמכם הרבה יותר בכל יום עבודה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *