עריכת ספר דיגיטלי לעומת ספר מודפס – ההבדלים

עריכת ספר דיגיטלי

עם התקדמות העולם בשנים האחרונות ניתן לראות שינויים רבים בהרגלי החיים שלנו. אם בעבר פעולות רבות נעשו באופן ידני הן הפכו להיות ממוחשבות ותחומים רבים שיכולנו לגשת אליהם רק בצורה פרונטלית הפכו לדיגיטליים יותר. השינוי הזה בא לידי ביטוי כמעט בכל תחום אפשרי, גם בעולם הכתיבה וכן עריכה ספרותית לספרים. ספר אשר היה מגיע בעבר רק בצורה מודפסת ניתן היום לקריאה גם באופן דיגיטלי, מדובר בשוני משמעותי הן עבור הקורא והן עבור העורך.

עריכת ספרים בעידן החדש

סופרים רבים עומדים כיום בפני ההחלטה האם להוציא את ספרם בצורה מודפסת, בצורה דיגיטלית או שמא גם וגם? דרך החיים של אנשים רבים היום מצריכה הסתגלות של בעלי מקצוע רבים, סופרים ביניהם. במידה והחלטתם להוציא את ספרכם באופן דיגיטלי חשוב שתדעו מספר דברים לגבי העריכה. 

כל ספר דורש עריכה קודם הוצאתו לאור בין אם מדובר בספר מודפס ובין אם מדובר בספר דיגיטלי ואכן עבודת העריכה בשלביה הראשונים זהה לגמרי בשתי הדרכים. עריכת ספר דיגיטלי דורש בדיוק את אותה העריכה הלשונית, העימוד והעיצוב הנדרשים בעת עריכת ספר מודפס. העורך יבצע את אותה העבודה ללא כל הבדל מהותי ההבדל יגיע בשלב הסופי והוא שלב ההדפסה. בעוד ספר מודפס דורש החלטות לגבי הכריכה הפיזית, מספר העותקים אותם רוצים להדפיס וכן החלטות לגבי דרכי ההפצה של הספר בחנויות ספר דיגיטלי אינו זקוק לשלב הזה.

אם אתם עדיין מתלבטים לגבי הדרך בה אתם מוציאים לאור ייתכן ודווקא שלב ההדפסה יכול להוות עבורכם את נקודת ההכרעה כיוון שפעמים רבות העיסוק בהדפסה וכל הנוגע בה יכול לגזול אנרגיות נפשיות גדולות יותר משלב כתיבת הספר עצמו ולכן בחירה בספר דיגיטלי תקל עליכם בנקודה זאת.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *