החזרי מס לשכירים – איך זה עובד?

החזרי מס לשכירים

בדרך כלל, כשמדברים על חזרי מס, הכוונה היא להחזרים של עצמאים. הרי יש להם הוצאות שקשורות לעסק, הם משלמים מקדמות מס גבוהות ממה שהם מרוויחים לכאורה, ובהתאם לחישובים השונים שמתבצעים, אחרי הדוח השנתי, מס הכנסה קובע מה יהיה גובה ההחזר שיש להחזיר להם. 

אך ישנם גם החזרי מס שמיועדים לשכירים, קראו הנושא באתר Money Back. אומנם אין לשכירים הוצאות שקשורות לעסק והמקום שמעסיק אותם, מפחית את המס ממשכורת הברוטו שהוא משלם להם, ועדיין יש לשכירים אפשרות לקבל החזרי מס במצבים מסוימים. 

לפני שנסביר כיצד זה מתבצע ובאילו תנאים, חשוב להבין, בשביל לקבל את ההחזרים הנדרשים, מוטב לפנות אל גורם מקצועי, בין אם זה יועץ מס, רואה חשבון או גורם אחר שמתמחה בנושא. רצוי לא לעשות זאת לבד, שכן הרבה פעמים מדובר בחישובים ועבודת ניירת, שרק גורמים מומחים יודעים כיצד לבצע זאת בצורה נכונה. 

איך שכירים יכולים לקבל החזרי מס ובאילו מצבים

התשובה לכך היא פשוטה. כל שכיר משלם מס הכנסה בהתאם לגובה המשכורת שלו, אך גם בהתאם לסטטוסים שונים. למשל, אם הוא מתגורר באזור מסוים אז ייתכן שיקבל נקודת זיכוי במס, אם הוא הורה לילדים, סטודנט, חייל משוחרר ועוד. ישנם סטטוסים שונים שמאפשרים לקבל נקודות זיכוי. מעבר לכך, אם נניח עובד, שילם מס הכנסה בגובה מסוים בגין עבודתו כעצמאי, ואז הוא הפך להיות שכיר באמצע השנה, אז ייתכן מאוד שבסיכום הכללי, הוא שילם הרבה יותר ממה שנדרש. 

לכן, בכל אחד מהמקרים הנ"ל, אפשר לבדוק האם מגיע החזרי מס בסוף השנה. חשוב לבדוק איך עושים החזר מס זאת שכן הרבה מאוד שכירים לא בהכרח חושבים על זה והם מפסידים הזדמנות לקבל החזרים מאוד משמעותיים. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *