טיפול פסיכולוגי לילדים – איך מכינים את הילד?

טיפול פסיכולוגי בזום

ילדים עוברים חוויות שונות במהלך שנות הילדות שלהם. יש דברים שניתן לומר עליהם בלב קל 'זה יעבור', אבל יש תופעות אחרות שהן לא דבר של מה בכך. אלו מצבים שמצריכים התייחסות ויש למצוא פתרון כדי לעזור לילד, לתת לו יד ולצלוח יחד אתו את הקושי מולו הוא מתמודד.

חשוב שכל הורה ומורה יהיה ערני באשר לילדים שהוא בא במגע עימם. וזאת כדי לזהות מצבי קצה או אתגרים מהותיים, שכן ילד לא תמיד יודע להגדיר שהוא נמצא במצוקה רגשית.

הוא לא תמיד מודע שהמצב בו הוא נתון אינו נורמטיבי והוא זקוק לעזרה. אנחנו המבוגרים אחראיים לשלומו ויכולים להושיט לו יד.

טיפול פסיכולוגי – להפיק את המקסימום ממנו

במקרים שונים הדבר הנכון יהיה לבחון אפשרות של טיפול פסיכולוגי לילדים. מדובר על מצב בו הילד מתמודד עם קושי מהותי. לדוגמה, חרדה מכל סוג שהוא, מופנמות עמוקה, טראומה, פגיעה וכן הלאה.

במצבים אלו ובעוד מצבים רבים אחרים הדבר הנכון יהיה להיפגש עם פסיכולוג מומחה בקרב ילדים ובני נוער. המטרה הינה להפגיש את הילד עם איש מקצוע שיש לו כלים מתאימים לטיפול במצבים שכאלו. בעזרת הטיפול יוכל הילד לקבל את הכלים המתאימים כדי להתגבר על התופעה איתה הוא מתמודד.

הכנה לטיפול חשובה להצלחה

חשוב מאוד להכין את הילד לטיפול. כיוון שטיפול פסיכולוגי מחייב שיתוף פעולה מלא מצד המטופל, ככל שהוא ישתף פעולה טוב יותר ויבין לקראת מה הוא הולך, כך הטיפול יהיה יעיל יותר. כך הוא יביא תוצאות טובות ויביא את הילד שחווה את הטיפול למקום טוב יותר. לכן יש לספר לילד על התהליך, על איש המקצוע אותו הוא עומד לפגוש ועל הדרך אותה הוא עומד לעשות. קראו בהרחבה באתר מכון סול לטיפולים פסיכולוגיים!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *