תוכנית לפרויקט גמר

תוכנית לפרויקט גמר

פרויקט הגמר בתכנון מבנים הוא פרויקט מורכב. גם אם נדמה לפעמים לסטודנטים כאילו מדובר בתהליך שהולך להיות ממש פשוט וקל, לאחר שלוש שנים של לימוד כאשר נותר להם רק להכין את פרויקט הגמר, ונשאר להם רק להגיש ולקבל את הדיפלומה אשר לה הם חיכו כל כך.

אך למעשה הסיפור הוא שונה לחלוטין. המציאות היא שהכנת הפרויקט הוא סיפור ממש מורכב ואנחנו עדים לכך כי רבים מהסטודנטים באמת מצליחים להתחיל בהכנה של תוכניות לפרויקט גמר בניהול, אך הם מוצאים את עצמם נתקעים מהר מאוד והם לא מסוגלים לסיים את המהלך. יש לכך כמה וכמה סיבות כפי שנמנה להן.

  • חוסר במסגרת – על פי רוב אין שעות מערכת ברוב רובם של המכללות לצורך הכנת הפרויקט. זאת בניגוד לכל הקורסים ולכל הליווי המקצועי במהלך הלימודים אותם מקבלים הסטודנטים לאורך כל הדרך. למרות שיש מכללות שכן נותנות את הזמן לכך, על פי רוב יהיה זה רק למשך סמסטר אחד. זה בהחלט לא מספיק עבור רוב רובם של הסטודנטים. הם נשארים עם הרבה מאוד שאלות כאשר אין להם באמת את מי לשאול ואין מי שייתן להם את התשובות אשר יסייעו להם להתקדם הלאה עם הפרויקט ולסיים אותה. במקרים אלו מומלץ לפנות אל מישל גורלוך מומחה בתחום.
  • אין דד ליין – למעשה זוהי בעיה של הרבה מאוד פרויקטים. ברוב המכללות מודיעים לסטודנטים שיכינו את הפרויקט וכשיסיימו הם יגישו אותם להגנה זה לא כמו מבחן שיש לו תאריך מסוים שמחייב את ההתארגנות לקראתו תוך פינוי זמן או אפילו בטול משמרות בעבודה.
  • סטודנטים עובדים – למעשה בשלב הזה הסטודנטים כבר יכולים להיות מוברגים בעבודה וזה בהחלט מצמצם את הזמן שהם יכולים להקדיש לצורך הכנת העבודה.

ההמלצה בכל מקרה היא להקדיש את הזמן, להתמקד בעיקר ולהגיש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *