שתלים בשיניים כאבים

שתלים בשיניים כאבים

כאבים בשיניים יכולים להעיד על שלל בעיות בחלל הפה, כאשר לרוב השיניים הם הגורם המרכזי לכאבים אלו. חשוב לא להזניח כאבים מסוג זה, גם אם מדובר על כאבים שהם "נסבלים" או כאבים שהולכים וחוזרים בזמנים משתנים. במאמר הבא נסקור כמה מהתופעות השכיחות ביותר לכאבי שיניים והפתרונות הדנטליים האפשריים לכך.

כאבים בזמן שתיית משקאות קרים ו/או חמים

אם הבחנתם בכאב חד ופתאומי דווקא כשאתם שותים את הקפה החם בבוקר, או לחלופין נהנים משתיית מיץ תפוזים סחוט וקר היישר מהמקרר – זהו סימון כי אתם ככל הנראה סובלים מחורים בשיניים. תופעה זו מוכרת כבעיית עששת בשיניים, היוצרת הרס של מעטפת השן וכך לכאבים המטרידים.

הפתרון לבעיה זו הוא טיפול וסתימה של החורים שנוצרו על ידי שחזור של שכבת השן הפגועה, פעולה המוכרת יותר כ"סתימה". את הטיפול יבצע רופא שיניים מוסמך שיאבחן את הבעיה ויטפל בה בהתאם.

כאבים בזמן לעיסה ואכילה

סובלים מכאבים קשים במהלך האכילה? אין זה אומר כי עליכם להפסיק לאכול, אלא כי אתם מוכרחים לגשת למרפאת שיניים כדי לאבחן ולטפל בבעיה. לרוב כאבים מסוג זה יעידו על דלקת בשורש השן, ובמקרים חמורים אף לסדק או שבר של שורש השן. במקרים כאלו אין אפשרות להציל את השן הפגועה, והפתרון הוא להחליף אותה באמצעות התקנת שתלים דנטליים.

כאבי שיניים חזקים ופתאומיים

גם אם אתם חווים כאבי שיניים חזקים ופתאומיים ללא כל גירוי או פעולה שביצעתם, זהו סימן המעיד ככל הנראה על בעיה בשיניים. כאב מסוג זה נגרם לרוב בגלל דלקת שהתפשטה מהשן אל הלסת, המצריכה טיפול שורש והחלפת השן הפגועה בשן מלאכותית.

אבחון וטיפול מקצועי אצל מומחה לשיקום הפה 

חשוב לזכור כי בכל מקרה של כאבים קלים או קשים בשיניים, יש לפנות ללא דיחוי אל רופא מוסמך בתחום בריאות הפה. במרפאת השיניים של ד"ר ג'רי כהן נמצאים מומחים בתחום טיפולי השיניים המבצעים טיפולי שורש, השתלות שיניים, טיפולי אסתטיקה וטיפולים דנטליים נוספים שיחזירו לכם את הבריאות והחיוך לחלל הפה. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *