חושן מכסף

חושן מכסף

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של אביזרים לספר תורה, היות ואנשים רבים בוחרים להשקיע בתחום על מנת להפוך את מלאכת הקריאה בתורה למשימה מיוחדת, מרגשת ומחגיגית יותר. אחד האביזרים המוכרים והנפוצים ביותר בתחום, הינו טס לספר תורה. מדובר למעשה על חושן מכסף אשר מיועד לספר התורה. ניתן כמובן למצוא סוגים רבים ומגוונים של חושן, אך ההעדפה הבולטת ביותר היא שימוש בכסף לעומת השימוש במתכות הפשוטות. כמובן שניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של דגמים, המכילים עיצובים שונים ומגיעים בצורות מעט שונות, אך בסופו של יום, יש לזכור כי מדובר על אביזר המיועד לצורך שימוש כציץ לספר תורה. 

מה חשוב לדעת אודות חושן מכסף?

כאמור, ניתן היום למצוא באתר נטפים מוצרי יודאיקה סוגים שונים של חושן, אשר יכולים להגיע בעיצובים מעט שונים וממתכות שונות ומגוונות. רוב האנשים יבחרו באופן טבעי בחושן העשוי מכסף, היות ומדובר על מתכת יפה, אצילית ומיוחדת במינה. מדובר על המתכת המושלמת ביותר עבור ספר התורה, היות ומדובר על אחד הספרים הקדושים ביותר בעולם. לכן רק הגיוני להשקיע באביזרים השונים הבאים עמו במגע ומשמשים לצורך החזקתו. ברוב הפעמים ניתן למצוא על החושן עיצובים הכוללים את כתר התורה ואת הרימונים אשר נישאים מעל ספר התורה הקדוש. מדובר על העיטורים המוקדמים ביותר, אשר שימשו את אבות אבותינו בתקופה הקדומה ביותר. ניתן לראות עיצובים אלו בתקופות קדומות הן במזרח והן בספרד וכמובן במצרים. לאחר מכן, עיצובים אלו התפשטו לעבר מזרח אירופה ולפזורה הספרדית. יש לציין כי עיטורים אלו מעוצבים בהידור רב, על מנת להדגיש את הקדושה והחשיבות העצומה של ספר התורה. בחלק מהמקרים החושן מכיל פעמון, המודיע על הוצאת או הכנסת ספר התורה לארון הקודש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *