טיפול בדורבן בכף הרגל

טיפול בדורבן בכף הרגל

לא מעט אנשים עלולים לסבול מהתופעה של דורבן בכף הרגל. מדובר על דלקת הנוצרת בחלק התחתון של העקב, דבר שגורם לתחושה חזקה של אי נוחות וכאב. אנשים שסובלים מדורבן בכף הרגל, מתקשים ללכת ואף לעמוד לאורך זמן, ולכן חשוב לטפל בבעיה מוקדם ככל הניתן. כדאי לדעת כי הדורבן עלול להופיע אצל כל אדם שנוטה לעמוד, ללכת או לרץ למשך פרקי זמן ארוכים. כמו כן, כדאי לדעת כי ישנם גורמי סיכון נוספים, אשר מגבירים את הסיכון לסבול מדורבן. למשל, אנשים הסובלים מהשמנת יתר, אנשים הנועלים נעליים לוחצות או לא נוחות, אנשים הסובלים מפלטפוס או קשתות מוגבהות ועוד. טיפול בדורבן בכף הרגל כולל לרוב טיפולים שמרניים יותר, אך במקרים קשים יהיה צורך בהליך כירורגי.

טיפול בדורבן בכף הרגל – מה ניתן לעשות?

קודם כל, חשוב להבין כי במידה ומופיעים כאבים באזור העקב, כדאי לפנות לרופא כמו ד"ר אנדי קרף לצורך קבלת אבחון מדויק. הדבר נכון הן במקרים בהם הכאב מופיע במנוחה, והן במקרים בהם הכאב מופיע בשעות הבוקר, סמוך לשעת הקימה מהמיטה. בדרך כלל, הרופא המטפל ימליץ למטופל להעניק לרגליים שלו מנוחה מקסימלית, בשילוב עם הנחת שקית עם קרח על האזור הכואב, מספר פעמים ביותר. בצורה כזו, ניתן להפחית את רמת הכאב ולהימנע מאי הנוחות הקשורה בכך. חשוב להפחית ברמת הפעילות הגופנית, להימנע מהליכה ברגליים יחפות ומומלץ לשלב מסג' מקצועי באזור. כמו כן, חשוב לנעול נעליים רכות ואף להיעזר במדרסים ייעודיים, על מנת להפחית את העומס באזור העקב. ניתן לשלב טיפול בכדורים נוגדי דלקת שאינם סטרואידים ואף להזריק שילוב של חומרי הרדמה מקומיים עם סטרואידים. במידה והפתרונות השמרניים אינם עוזרים, יש צורך לבצע הליך כירורגי, על מנת להיפטר מהדורבן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *