מהי מטרתו של טופס ETIAS?

טופס ויזה לאירופה

החל משנת 2023 ניתן יהיה למלא טופס ETIAS, כדי לקבל וויזה אירופאית. אם בעבר לא היה צורך למלא הטופס הזה, כיום כל האזרחים של מדינות שאינן חברות באיחוד האירופי, וביניהן ישראל יצרכו למלא את הטופס הזה. מדובר על טופס שיש צורך למלא אותו, על מנת לקבל אישור כניסה למדינות שנגן.

מדינות אלו מחייבות כל מבקר, שאינו אזרח אירופה להציג אישור זה בכניסה לאירופה. אישור זה מיועד לשהייה קצרה של אנשים הללו, אם לצורך טיול או לצורך פגישת עסקים. אישור זה מיועד ל – 90 ימים ומחזיק שלוש שנים.

מהי המטרה של אישור זה? כל זאת במאמר שלפניכם.

המטרה: שיפור האבטחה בגבולות אירופה

אם בעבר כל אזרח יכול להיכנס למדינות אירופה בלי בעיה כלשהיא, אז מצב זה נפסק. המצב של פתיחת הגבולות גרם לבעיה עיקרית והיא מהגרים. מבקשי עבודה רבים ניצלו את פתיחת הגבולות, והחוסר מעקב בגבולות הללו ונכנסו לארצות הללו ללא הפרעה. כיום המדינות האירופיות שמאסו במצב זה, מבקשות להגביל את הכניסה של המבקשים להיכנס לאירופה, ביניהם גם אזרחי ישראל, ארצות הברית ואוסטרליה.

בקרה של הנכנסים מתבצעת על ידי הנפקת אישור. אישור זה מונפק בקלות ובמהירות, על ידי מערכת אוטומטית ובמהלך ביצוע האישור יש למלא טופס ETIAS.

למה צריך לספר על מטרת הביקור?

במהלך מילוי האישור עליכם למלא פרטים הפרטים כוללים גם פרטים אישיים אך גם פרטים על עברכם הרפואי וכן אם ישנן מדינות באירופה שלא קבלתם אישור להיכנס אליהן ולמה.

האם יש מצבים שלא תוכלו להיכנס לאירופה?

בהחלט אם מוצאים כי כאשר ישנה עילה, שבגללה לא תוכלו להיכנס לאירופה בין אם רפואית ובין אם היא פלילית, לא תוכלו להיכנס אליה, משום שהמטרה היא לשמור על הגבולות של אירופה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *