כך תהפכו למוכרים טובים יותר

למוכרים טובים יותר

כעת נציג בפניכם מספר טיפים חשובים ושימושיים מתוך סדנאות מכירות, שאם תבחרו להקדיש מהזמן ומהאנרגיה שלכם על מנת ליישם אותם, אנחנו יכולים להבטיח לכם שתהפכו למוכרים טובים יותר.

אז איך תהפכו למוכרים טובים יותר?

  • יחסים זה הכול – אנשים לא קונים מאנשים שהם אינם מחבבים או מחברות שלא מייצגות עקרונות המשותפים להם. חלק בסיסי מתהליך המכירה הוא פיתוח מערכת יחסים. תקשורת כנה ופתוחה, תוך כדי הימנעות מטכניקות מכירה חלקלקות ובוטות, תאפשר לכם לייצר עם הלקוח הפוטנציאלי יחסי אמון ולהגביר את סיכויי הסגירה שלכם.
  • רושם ראשוני – הטיפ הזה מתקשר עם הטיפ הקודם, שעוסק במערכות יחסים, מפני שהדבר נכון לגבי כל סוג של מערכת יחסים, ובוודאי כאשר מדובר על מערכת יחסים בין מוכר ללקוח, שעבור רוב האנשים מלכתחילה נתפסת כבעייתית. יצירת רושם ראשוני מקצועי, כולל ההיבט החזותי אבל בעיקר האופן שבו אתם מתקשרים, יכול להשפיע במידה דרמטית על היכולת שלכם להיות אנשי מכירות טובים.
  • תקשיבו יותר, ותדברו פחות – כאשר אנשים בדרך כלל חושבים על אנשי מכירות, הם ישר מדמיינים מישהו שפשוט לא מפסיק לדבר, מרוב שהוא נלהב לשכנע את הלקוח הפוטנציאלי לקנות את המוצר או השירות שהוא מציע להם. אבל האמת היא שאם תלמדו לשאול את השאלות הנכונות, את השאלות שיגרמו ללקוחות שלכם להיפתח בפניכם ולספק לכם מידע שימושי, וחשוב מכך, אם תלמדו להקשיב באמת למה שיש להם לומר, אתם תגלו שתהליך המכירה יתבצע מעצמו, באופן טבעי.
  • תלמדו להתמודד עם התנגדויות – על פי רוז'ה הינב, היכולת להתמודד עם התנגדויות של לקוחות היא הגביע הקדוש של עולם המכירות, לכן אם אתם רוצים להפוך לאנשי מכירות טובים יותר, חשוב ביותר שתקדישו את הזמן על מנת להתמודד עם התנגדויות ביעילות, בין אם על ידי קריאת ספרים בנושא או השתתפות בקורס.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *