טיפים לסיכום מאמרים

טיפים לסיכום מאמרים

אם אתה סטודנט שמתקשה בביצוע המטלה האקדמית שלך ומעוניין בטיפים חשובים לסיכום מאמרים – זה המאמר בשבילך. ביצוע מטלות אקדמיות הינו משימה מאוד מאתגרת, שדורשת כמויות גדולות של זמן, משאבים וחשיבה, על מנת שתתבצע על הצד הטוב ביותר. אך לפני שניגש ללב העניין, החלקים הבאים במאמר יבואו ויעשו קצת סדר בעניין עבודתכם.

מהו מאמר?

לפני שניגש לקבל טיפים, עלינו לדעת בעצם מה פירוש המושג. מאמר פירושו קטע כתוב, שמביע עמדה על נושא מסוים ומתפרסם בכתבי עת, ספרים, עיתונים וכו'. במקרה שלנו- מדובר במאמר אקדמי, שמשויך למחקר אותו ביצעו חוקרים מוסמכים מטעם המוסד להשכלה הגבוהה שהם עובדים תחתיו.

המאמר מציג לא מעט מקורות אקדמיים שעליהם הינו מסתמך, כדי ליצור רצף קריאה הגיוני, שמוביל אל הנושא. לדוגמא: מאמר על הטרדה מינית יעלה ציטוטים של חוקרים המדברים על כך. דוגמא: "הטרדה מינית נחשבת לפגיעה גופנית…." (פלוני, 2018). מלבד זאת, המאמרים הכרחיים לכתיבתה של עבודה סמינריונית.

כללי ברזל לכתיבה שלכם

לפני שניגשים לבצע את העבודה שקיבלתם כמטלה אקדמית, יש להקפיד על מספר כללי ברזל הנוגעים לכתיבה שלכם. ראשית כל, זה צריך להיכתב בפונט david, גודל 12. הקפדה על רווח וחצי (1.5) שבין שורה לשורה. יש לכתוב בפסקאות, מכיוון שכתיבה רציפה ללא פסקאות עשויה להביא לידי בלבול של הקורא. יש לדאוג שהכתיבה תהיה רהוטה, גבוהה, מדעית, בהירה ועניינית. הקפדה על אי שגיאות כתיב ואי שגיאות תחביריות הן א"ב של תקינות המטלה שלכם.

אם עודך מתקשה להבין כיצד עליך לעשות זאת, בין אם בקושי בהבנה או שחסר לך את הזמן המתאים לכך, יש פתרון. שירות המסייע לסטודנטים בכל הנוגע לתהליך כתיבת עבודות אקדמיות בתשלום. בעזרת ליווי צמוד לאורך כל הפרקים בעבודה, תצליחו במשימת הכתיבה.

טיפים חשובים

ואלו כמה טיפים לסיכום שהכנו עבורכם:

  • התמקדו קודם כל במבוא של המאמר- כך תצליחו להשיג את נקודות הפתיחה של תוכן המאמר.
  • אתם יכולים לקרוא את כל המאמר אך רצוי שתתמקדו בנקודות מסוימות בתוכו שמדגישות את כיוון הסיכום שלכם.
  • כתבו את מה שהמאמר מדבר עליו ואת טענותיו של המחבר.
  • מלבד טענותיו של המחבר- כתבו דוגמאות מתוך המאמר שקשורות לטענות המחבר.
  • התמקדו גם בסיכום- הרעיון המרכזי של המאמר עשוי להופיע שם.
  • רצוי שתציגו תיאוריות ואם צריך- גם הסברים מדעיים שקשורים לנושא המאמר.
  • הציגו גם ציטוטים של מחקרים אחרים- כגיבוי לטענות המחבר.
  • כתבו בצורה ממוקדת.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *