אם גם את סובלת מכאבים בפות כדאי לך לקרוא את זה

כאבים בפות

כמעט כל אישה חווה במהלך חייה כאבים בנרתיק ובפות. אצל מרבית הנשים מדובר על אירוע זמני שנגרם כתוצאה מדלקת. כלומר, הכאב יחלוף עם ריפוי הדלת. אולם, ישנן נשים שסובלות מכאבים למשך תקופות ממושכות ואפילו בצורה קבועה. מדובר על תופעה הקרויה: וולוודיניה ובגינה האישה סובלת ממצב של כאב פות מתמשך. התחושה של האישה יכולה להיות מתוארת ככאב, צריבה, שריפה, דקירה, גירוי מכאיב, נמול או גרד. כאבים בפות שאינם נובעים מזיהום או דלקת צריכים התייחסות מיוחדת של מומחה כמו פרופסור יעקב בורנשטיין.

סוגים של כאבים בפות

הוולוודינה היא תופעה אשר מתחלקת לשני סוגי כאבים בפות: כאבי במבוא העריה שמופע במגע. מדובר על כאב שמופיע בעת מגע בפתח הנרתיק למשל בעת קיום יחסי מין, בדיקה גניקולוגית, החדרת טמפון ועוד.

סוג שני הוא כאב מפושט בפות. מדובר על מצבים שנשים מציינות שהן חשות אי נוחות, כאב, שריפה, צריבה ותחושות לא נעימות אחרות שמופיעות ללא מגע באופן קבוע ולעיתים בהתקפים. הכאב יכול להופיע בכל הפות או באזורים מסוימים בפות כגון: הדגדגן, פתח הנרתיק, השפתיים הגדולות, השפתיים הקטנות. וולוודינה איננה תופעה נדירה. ההערכה היא כ3 עד 18 אחוזים מנשים סובלות מתופעה זאת בדרגת חומרה משתנה. יחד עם זאת, לא מעט נשים אינן מדברות על הבעיה וכן אינן פונות לאבחון כלשהו בכדי לקבל טיפול מתאים לבעיה.

כיצד מטפלים בכאבים בפות?

ראשית כל, חשוב מאוד שתדעי שאם את סובלת מכאבים בפות, את בהחלט לא צריכה להסתיר את זה. כדאי מאוד שתפני לגניקולוג שיאבחן את סוג ומקור הכאב ויציע לך טיפולים מתאימים לבעיה. כאב מעין זה הוא לא כאב שנעים לחיות איתו ועל כן, מתן מענה מתאים לכאב הוא ללא ספק הדבר הטוב ביותר שיכול להיות.

קראי על תופעת כאבים בפות באתר של יעקב בורנשטיין

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *