כל מה שרציתם לדעת על טאבונים

טאבונים

כיום נראה כי אנשים רוצים לחזור לעבר, וכך בבתים רבים חזרו לתנור העצים לחימום או לטאבון הביתי, אבל רק בעצובים יותר מודרניים. הטאבון אינו המצאה של המאה ה21, אלא הוא קיים מימים ימימה, והגיע לארץ ישראל מהמזרח התיכון, הצורך בטאבון היווה במצב, שלא היו קיימים חומרי בעירה רבים, אז התנור נבנה מחומרים השומרים על בעירה של חום גבוה, וכך אין צורך להשתמש בחומרי בעירה רבים.

במאמר זה יהיה  מידע על טאבונים.

מהו טאבון?

טאבון הוא בעצם מבנה, הבנוי כמו תנור עצים מלבנים, ואבן שמוט, שיש בה אפשרות לשמור על זמן בעירה וחימום טוב ואיכותי. הרעיון של הטאבון הוא בעצם שמירה על חום הבעירה, ולגרום למאכלים להיות קריספים, אז כיום בזכות הטאבון, כל אחד יכול לבשל אוכל, שבדרך כלל אוכלים במסעדות, וגם כאן הטכנולוגיה הגיעה ויש טאבון, שעובד על עצים ועל גז.

למה כדאי לכם טאבון בבית?

אם בעבר היתרונות של הטאבון הביתי נבעו מכך שניתן היה לבנות אותו מחומרים איכותיים וזמינים במיוחד, והוא היה נשאר לזמן בעירה ארוך, אך כיום היתרונות הן בשיטת האפייה והבישול הייחודיים שלו.

מה אפשר להכין בטאבון ביתי?

בטאבון ביתי ניתן להשיג בעצם כל מה שחשק ליבכם, החל ממאפים קריספים ופיצות טעימות עד לצלייה של ירקות בשר ועוף על הגריל, ובנוסף לכך ניתן לייצר מגוון רחב של תבשילים טעימים, הכל תלוי בשיטת הבישול והמיומנות שלכם.

ממה הטאבון מורכב?

אבן שמוט היא אבן, שיכולה להגיע בקלות רבה לחום גבוה, היתרון שלה שהיא מאפשרת אפיה או צלייה של מאכלים במספר דקות בודדות.

סוגי מבערים

ישנם שני סוגי מבערים  מעצים או פחמים ומגז ניתן לבחור לפי העדפה שלכם.

לעוד מידע ודוגמאות, בקרו באתר https://www.el-mago.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *