מתמודדים עם תופעת ההימורים

מתמודדים עם תופעת ההימורים

אחת ההתמכרויות הנפוצות וגם החמורות ביותר היא התמכרות להימורים. אומנם היא לא גוררת אלימות לרוב אולם היא יכולה להיות מלווה לא פעם בשתיית אלכוהול, התנהגות לא אחראית ובמקרים רבים להגיע עד לרמה של להפסיד את המכנסיים לגמרי. למעשה אנשים המכורים להימורים לא יודעים מתי להפסיק להמר וזה יכול להתבטא במגוון רחב של צורות, החל ממרוצי סוסים, דרך ביקורים דחופים בקזינו ועד לגירוד כרטיסים באלפי שקלים בחודש ויותר. כסף שאותו מכור לא יכול להרשות לעצמו לבזבז ועשוי לגרום לנזק בלתי הפיך לו ולמשפחתו.

הנזקים של תופעת ההימורים

תופעת ההימורים היא תופעה נפוצה במיוחד גם בקרב ישראלים אבל בקרב מיליוני אנשים ברחבי העולם. יש כאלה שלא שותים, לא מעשנים ולא בעלי נטייה לאלימות אולם בעלי נטייה להרס עצמי גדול במיוחד עם תופעת ההתמכרות להימורים. הם פשוט לא יודעים מתי להפסיק או איך להיגמל מהימורים, חושבים שהם שולטים במצב ומגיעים למצב שההתמכרות שלהם יכולה לגרום לנזק כלכלי להם ולמשפחתם, עד כדי קריסה ואיבוד הבית, הרכב, הגעה למצב של הלוואות, עיקולים ולעתים חס וחלילה להסתבכות עם עולם תחתון. אל תחכו שהיקירים שלכם יגיעו לשם – גררו אותם למכון גמילה בהקדם האפשרי לטיפול בהתמכרות.

איך ניתן להתמודד עם הסיטואציה ולפתור את בעיית ההתמכרות?

אחת הבעיות בהתמכרות להימורים היא המחשבה של המכור שהוא בשליטה, שעוד רגע מגיעה הזכייה הגדולה שתשתנה את החיים ותאפשר לחיות באושר ועושר מבלי שיהיו דאגות הכלכליות. העניין הוא שההימורים בנויים בצורה כזו שהסיכוי לזכות בזכייה כזו הוא נדיר מאוד ולכן מעל 99% מהאנשים לא מגיעים במהלך חייהם לרווחים מהימורים ובוודאי שלא לרווחה כלכלית ועושר. בשלב הראשון יהיה הצורך לעשות על הפיכחות וההבנה המלאה שאפשר להגיע לאושר ועושר בדרך שהיא לא הימורים וכמובן לנתק את המכור ממושא ההתמכרות לחלוטין. לאחר מכן לסגל כלים שונים שיעזרו לו להיות בשליטה ולא לרצות להמר גם כאשר הוא אינו בסביבה השמורה שלו וכאשר הוא נחשף לאפשרות להמר. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *