הדברת יתושים ומעופפים

הדברת יתושים ומעופפים

אהבת היתושים לדם האדם היא מן הידועות. כולנו סובלים לא פעם מעקיצת יתוש, שחמד לו את דמנו והשאיר לנו מתנה לא נעימה בכלל בדמות עקיצה אדומה ומגרדת ואולי גם נושאת מחלות.

היתוש מגיע לכל מקום בו יש מים עומדים, בשביל למצוא אותם לא נצטרך ללכת לתור אחר ביצות ואגמי מים גדולים, אלא אפילו בגינה שלכם הצטברה לה שלולית מים קטנה, תסמכו על היתוש שהוא כבר ימצא את זה.

למען האמת יש לומר כי לא היתוש הוא העוקץ, אלא נקבתו, היא האשמה בכך. זכרה של היתוש אינו זקוק לדם בן אדם על מנת לחיות, הוא ניזון מצוף הפרחים. נקבת היתוש לעומתו חיה וזקוקה לחלבונים ולברזל שנמצא בגוף שלנו ובדמנו, לכן כשהיא באה לעקוץ אותנו היא מחדירה לגופנו חומר נוגד קרישה על מנת שתוכל ליהנות משתיית הדם.

למה הם מגיעים

כאמור היתושה נמשכת למקורות מים עומדים, על כן אם תרצו למנוע את ביקורם של היתושים כדאי מאוד לוודא שאין בסיבתכם מקור מים עומדים – הגדרת מים עומדים היא, מים העומדים יותר משבעה ימים – כדוגמת בריכה לילדים בחצר, כלי מים שהנחתם לבעל החיים שלכם, גם שלוליות מי גשמים מהווים מקור לביקור יתושים בסביבתכם.

בנוסף כדאי לבדוק במקומות בהם יש מים עומדים, כדוגמת אקווריום קטן לדגים, או גינה דקורטיבית ובריכה בתוכה, אם אין במים זחלי יתושים.

הדברת יתושים ומעופפים

אבל על מנת לסלק את היתושים ככל הניתן, אין מנוס מביצוע הדברה נגד יתושים, הדברת יתושים ומעופפים, הוא תהליך די קצר ופשוט. המדביר יבצע אותו אך רק בשטח פתוח, בגינה או בחצר שלכם, על מנת ליצור חומת הגנה מפני היתושים והמעופפים למיניהם (בדקו כמה עולה הדברה מחיר). שימו לב : הדברה בפנים הבית לרוב אינה אפקטיבית, לאחר 24 שעות היתושים יחזרו, כי רמת ההגנה אינה מספקת.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *