במה קבוצות חברתיות רגשיות יכולות לסייע?

קבוצות חברתיות רגשיות

אם הילד שלכם הוא בעל חרדה חברתית הוא יפיק הרבה יותר תועלת לא רק בטיפול פרטני אלא גם בטיפול קבוצתי. המטרה של טיפול כזה היא ליצור עולם מוגן אבל מגוון כדי שילמד לא לחשוש ממנו ולהיווכח שכמה מהאמונות המגבילות שלו אינן מתגשמות כאשר הוא מדמיין את הגרוע מכל במגע עם אנשים. לחילופין, הקבוצות האלה יכולות לעזור לו גם כאשר קורה אירוע לא נעים מבחינתו כדי להוכיח לו שיש לו מספיק מיומנות וכישורים להתמודד עם זה ולנצח. בקבוצה זו מוכיחים לו שהוא יכול לצאת אל העולם, ליצור קשרים חברתיים, לתת אמון ולסמוך עליהם וגם ליהנות מהאינטראקציה הבטוחה. 

קבוצות חברתיות רגשיות בונות ביטחון עצמי

זה בדיוק מה שהקבוצה עוזרת לו להבין במסגרת מוגנת שיש בה תרגילים ופעילות שמפתחת אצלו את הביטחון העצמי. קבוצות חברתיות רגשיות לומדות איך לתמוך בחבריהן ואין לעזור להן להתעודד ולקבל מוטיבציה לאצת אל העולם ולהתמודד. זה יכול להיות בבית הספר, בתנועת הנוער או בחוג מסוים ובלבד שהילד שלכם יתרגל את הכישורים החברתיים ואת התקשורת הבין אישית וילמד לתרגם נכון סימנים ולשדר את התשובות הנכונות עליהם. למען מטרה זו הוקמו קבוצות עבודה ותמיכה לטיפול בתופעת חרדה חברתית אצל ילדים בצורה מגוננת ותומכת ולפי רצונם והיכולת שלהם להטמיע את התכנים ואת התובנות שמתקבלות מהתרגול ומהעבודה הקבוצתית. 

לתרגל קשרים חברתיים

במקום כמו עמותת רקפת שמפעילה קבוצות חברתיות רגשיות הם יכולים לקבל סביבה עוטפת ומחבקת כדי שיוכלו להתאמן בתרגילים שמיועדים להתמודד עם המופנמות הקיצונית, ההתבודדות, החרדה והסטרס שכל חשיפה לחברה גורמת להם, ועוזרים להם לבנות לאט לאט את היכולת והחוסן שלהם להתמודד עם שכבת הגיל שלהם בחוץ. הם יקבלו כלים כדי להתמודד, לשאול שאלות, לצמוח ולהאמין בעצמם ולהפסיק לפחד מבני גילם וזה מה שחשוב.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *