פאנו שמאות

פאנו שמאות

לפני קניית דירה או מכירתה, רוב האנשים מזמינים שמאי כדי לקבל אינפורמציה מדויקת יותר על שווי וערך הבית. יש חשיבות רבה למקצוע השמאות בעולם והוא חל על כל סוג של עסקה, בין אם זה קניית בית או רכב.

פאנו שמאות

פאנו שמאות מקרקעין הוא שירות המעריך את שוויו של בניין יחיד או חלקת אדמה למוכר או לקונה. תפקידו דומה לזה של שמאי רגיל, שבוחן במקום זאת את הערכים של מספר נכסים בבת אחת. שמאי עשוי להתמחות בשמאות בנכסים מסחריים או למגורים.

שמאי ייקראו להעריך נכס לפני שהוא נמכר, משועבד, מבוטח או בדרך להתפתח. לאחר ביקור באתר וצפייה במאפייניו ובמאפייני המיקום, השמאי מנתח את הנכס בהשוואה לבתים דומים. 

עובדות מהירות

שמאי מקרקעין עובדים ביישובים שהם מכירים (לא מחייב), ובדרך כלל מודעים לכל נושא סביבתי או לחששות אחרים העלולים להשפיע על ערך הנכס. בדרך כלל, הם מעריכים נכס אחד בכל פעם, ולעתים, הם מתמחים בסוג מסוים של נדל"ן, כמו למסחר או למגורים.

שמאי מקרקעין עושים בדרך כלל את הפעולות הבאות:

  • אימות תיאורים משפטיים של נכסי נדל"ן ברשומות הציבוריות
  • בדיקה של נכסים חדשים וקיימים תוך שימת לב למאפיינים ייחודיים
  • צילום החלק הפנימי והחיצוני של הנכסים
  • הכנת דוחות כתובים על ערך הנכס
  • הכנה ותיחזוק נתונים עדכניים על כל נכס נדל"ן

כאשר מעריכים את שווי הנכס, שמאים מציינים מאפיינים ייחודיים של הנכס והסביבה, כגון כביש מהיר שרועש הנמצא בקרבת מקום.

הם גם רואים את מצב היסוד והגג של הבניין או כל שיפוץ שנעשה בו. בנוסף לצילום החלק החיצוני של הבניין כדי לתעד את מצבו, שמאים עשויים גם לצלם חדר או תכונה מסוימת שעלולה להשפיע על המחיר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *