זיפות גגות במרכז

זיפות גגות במרכז

כולנו מכירים את השכבות השחורות המכסות את רצפת גג הבניין שלנו. זהו הזפת האוטם את הגג ומגן על המבנה מפני הגשם וכדו'.

שיטת האיטום הנפוצה ביותר בישראל היא על ידי זפת, קראו באתר אוטמים בנושא http://www.otmim.co.il. ישנם הסוברים כי זיפות גגות היא שיטה מיושנת, אך למעשה היא השיטה היעילה ביותר לאיטום גגות. לשיטה זו יתרונות רבים שנפרט במאמר זה.

זיפות גגות במרכז – החומר הטוב ביותר

ראשית – זיפות גגות היא השיטה הזולה ביותר בשוק. כמו כן איכות האיטום הוא גבוה מאוד, הזפת החמה חודרת לכל החריצים הדקיקים ביותר בגג, מה שמשפר את איכות האיטום וההגנה על המבנה.

תהליך זיפות גגות במרכז הינו מהיר ביותר, ראשית צריך לנקות את הגג היטב מהלכלוך והאבק, על מנת שהזפת ידבק היטב על הגג. לאחר מכן ימרח העובד את שכבת היסוד הביטומנית, המקשרת את הזפת לבטון שעל הגג, כך שייתפס טוב יותר ויאטום את הגג באיכות המקסימלית.

איטום הגג בזפת

איש המקצוע יסתום את כל החורים והפתחים שעשויים לפגוע באיטום, אחר כך ימרח את שכבת הזפת הראשונה. למעשה שכבה זו כבר אוטמת את הגג היטב, אך בדרך כלל העובד ימרח שלושה שכבות כשבד יוטה יפריד בין כל שכבה.

לאחר מכן מורחים על הגג שכבה מחומר שסיד ודבק מעורבבים בו, הלבנת הגג בחומר זה מונעת את התחממות המבנה ופגיעת קרני השמש בזפת.

כדאי לזכור כי זיפות גגות מתבצע רק על בטון או זפת, מכיוון שאנו רוצים להגיע לרמת האיטום האיכותית ביותר עלינו לוודא כי החומר האוטם מתאים לחומר הקיים על הגג, על מנת שחומר האיטום ייתפס עליו היטב.

הזמן הטוב ביותר לזיפות הגג הוא בחודשי הקיץ, כשהגג יבש לחלוטין, אז החומר ייתפס טוב יותר על הגג.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *