ויזה לאירופה אונליין – מה חשוב להכיר?

ויזה לאירופה אונליין

במשך שנים התרגלנו להיכנס ולצאת ממדינות אירופה בלי שום בעיה. בתור ישראלים, לא היינו צריכים להציג ויזה כניסה, לא כשנכנסו למדינה אירופאית ולא כשעברנו ממדינה אחת לשנייה. 

בשנת 2023, חלק מהנהלים אמורים להשתנות. על מנת לשמור על ביטחון היבשת, החליט האיחוד האירופי לדרוש מאנשים שמתכוונים להיכנס ליבשת ממדינה חיצונית וגם לעבור בין המדינות השונות השייכות לאיחוד, להוציא ויזה מיוחדת, מה שמוכר בשם ETIAS (ויזה לאירופה 2021, שבינתיים נדחתה לשנת 2023 כאמור). המטרה היא, לייצר סדר וביטחון של כל מה שמבקש להיכנס לאירופה וכן של תושבי היבשת. 

הרעיון של ויזה לאירופה אונליין הוא לייצר מערכת שתדע לפקח ולבקר טוב יותר כלפי שמי שנכנס, ולהגביר בצורה כזו את תחושת הביטחון ביבשת. זה נועד להקל על מערכות הביטחון שפועלות במדינות השונות ובין הגבולות שלהן, וכן זה נועד לשפר את תחושת הביטחון האישי של כל תושב ביבשת, אך גם של המבקרים עצמם. צריך לציין עוד, שאחת המטרות היא למנוע תהליך סינון מסורבל ומורכב, שבמקרים רבים גם התנהל בצורה לא יעילה. 

איך זה יפעל?

בעיקרון השיטה היא די פשוטה. כל תייר, בין אם הוא ישראלי, אמריקאי, קנדי או אחר, יידרש להוציא ויזה אונליין לאירופה (בדקו על עלות טופס ויזה לאירופה). התהליך מתבצע בצורה פשוטה על ידי מערכת שתהיה פתוחה לכולם. ברגע שיהיה לו את האישור, אז הוא יוכל גם לצאת מהארץ אל אותה מדינה וגם להיכנס אליה ללא שום בעיה. 

חשוב לציין, מדובר על מדינות אירופה שחתומות על אמנת שנגן, לכן, לפני שבוחרים להוציא אישור שכזה, יהיה נכון לבחון האם המדינה אליה מבקשים להגיע כיעד ראשון או במהלך הטיול, אכן שייכת לאמנה והאם היא דורשת אישור ויזה לאירופה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *