מהי מכונת שטיפה בלחץ אדים/קיטור וכיצד היא פועלת? מה היתרונות שלה?

מכונת שטיפה בלחץ

ניקוי עם מכונת שטיפה בלחץ אדים או ניקוי בקיטור, היא השיטה הטובה ביותר לניקוי. המכונה, פולטת אדים חמים שנוצרים תוך כדי מערכת חימום המים הנמצאת במכונה. האדים אינם רטובים כמו המים והם בעלי יכולת המסה של כל סוגי הלכלוך וכמובן את הלכלוך הקשה ביותר. למשל, כתמים קשים משטיחים, ריפוד, ווילונות משטחים כגון בטון, אבן ועוד. לאחר שהכתמים מומסים באמצעות מכונת ניקוי באדים, הכתם יהיה קל לניקוי.

אילו יתרונות בולטים קיימים במכונת שטיפה בלחץ אדים?

ראשית מדובר כאמור על ניקיון יעיל, תוך חיסכון משמעותי במים ושמירה על הסביבה. קיטור אפשר להשתמש בו באמצעות מים ממוחזרים, כאשר מכונת שטיפה באדים, ניתן לנקות באמצעותה כתמי צבע, שמן מכונות ועוד. במפעלים שונים גון מפעי מזון, חובה לחטא את האזורים השונים מחשש לבקטריות וזאת ע"י חוק של משרד הבריאות.  זו הסיבה כי  בכל מפעל של ייצור מזון, מסעדו גדולות חברות קייטרינג, מעבדות ועוד, משתמשים עם מכונות שטיפה בקיטור או אדים. 

איך ניתן לנקות באמצעות מכונת שטיפה באדים?

ניקיון בקיטור, מאפשר עבודה קלה יותר, ללא מאמץ פיזי. לחץ המים בקיטור הוא בחום של 150 מעלות צלזיוס וניתן לנקות כל משטח באמצעות לחץ אדים על המשטח, מה שינקה את המשטח ביסודיות. גם פעולת חיטוי מתאפשרת, כאשר החום מחסל חיידקים, עובש וכל סוגי הבקטריות.  ישנם כתמים שממש לא ניתן להסירם בשום שיטה אחרת, כי אם רק באמצעות קיטור. מכונת שטיפה בקיטור, קיימת בכל מיני גדלים לפי הייעוד בשימוש. ניתן למצוא מכונות לשימוש ביתי ומכונות לשימוש תעשייתי לניקיון משטחים גדולים כגון מפעלים, מרכולים, מסעדות ועוד.

כיצד ניתן לבחור את מכונת שטיפה באדים הטובה ביותר?

תחילה יש לציין מה מטרת הניקוי, מה גודל המשטחים? במידה ומדובר על משטחים גדולים במיוחד, יש לרכוש מכונות שטיפה מומלצות לשטיפה באדים. כמו כן, עליכם כבר לאגור מידע, אילו מותגים של מכונות שטיפה בקיטור נחשבים לחזקים ולטובים ביותר בשוק, מה המחיר ומי היבואן המומלץ שמייבא אותן לארץ. המלצות ותגובות של לקוחות מרוצים, יכולים להוות אינדיקציה מעולה לבחירה נכונה של יבואן מכונות השטיפה.

אילו סוגים של מכונות שטיפה בקיטור קיימים בשוק?

ישנם כל מיני סוגים של מכונות שטיפה באדים, למשל כאלה שמנקות שטיחים, ריפוד וכאלה שמנקות משטחים שונים מלכלוך קשה שלא ניתן לנקות באופן אחר. למשל מכונות לניקוי ריפוד / שטיחים בקיטור, אינן גורמות לרטיבות והלכלוך מתנקה והניקיון נעשה תוך זמן קצר, יחד עם תכשירי ניקוי ייעודיים לפי סוג השטיח. יש ללכת על המותגים הידועים, כאלה שיש עליהם המלצות מאנשים שאתם מכירים ומחזיקים במותג זה או אחר של מכונת שטיפה בקיטור כבר שנים וכן, הם רכשו את מכונת השטיפה שבבעלותם, מחברה ידועה כגון יבואן המציע שירותים יעילים וחיוניים נוספים.

כיצד מפעילים את מכשיר השטיפה בקיטורית?

יש לדעת, כי ישנן הכנות לפני הפעלתן של מכונות שטיפה באדים או קיטור. ישנה פונקציה במכונה שיש להפעיל, על מנת לחמם את המים וזה עשוי לקחת בין 5-15 דקות. למכונה קיים דוד חימום מים. יש לשים לב לא לפתוח את הדוד, מה שיהווה סכנת כוויה, היות והדוד נמצא תחת לחץ של מים חמים שמשם יוצאים האדים של הקיטורית. לעומת זאת, ישנם מכשירי ניקוי בקיטור שמגיעים עם 2 מכלים, אם למשל יש צורך בהוספת מים. אחד מהמכלים נשלף, ממלאים אותו במים ומחזירים למכונת שטיפה בקיטור מבלי לכבות או להמתין שהיא תתקרר.

איפה ניתן להשתמש בטכניקת ניקוי של מכונת קיטור?

אזורים תעשייתיים כמו מפעלים, מוסכים, מפעלים, השיטה הטובה לניקוי אזורים אלה היא באמצעות מכונות שטיפה בקיטור. יועץ מקצועי מטעם יבואן מכונות קיטור, ייעץ לכם לגבי רכישת המכונה האידיאלית לניקוי באדים. התוצאות הן בהחלט מרשימות ואפילו תזכו להדגמה. מכונת שטיפה באדים/קיטור, מתאימה גם לניקוי משטחי אבן, קירות חיצוניים ועוד. משטחי אבן, צוברים לכלוך ואבק עם השנים ולכן רק מכונת שטיפה באדים מקצועית, יכולה להסיר כתמים שנצברו עם השנים בקלות.

מדוע עדיף לרכוש מכונת שטיפה בקיטור ולא להזין חברת ניקיון?

מפעים, מוסכים שיש לנקות כל יום, לא משתלם לשכור את שירותיה של חברת ניקיון, אשר למעשה מבצעת את פעולת הניקוי של משטחים תעשייתיים באותה מכונת קיטור.  הרבה יותר משתלם, לרכוש מכונת ניקוי בקיטור, כאשר הניקוי הוא על בסיס יום, יומי, מה שיחסוך לכם כסף רב והרכישה תהיה יעילה לטווח הארוך. כמו כן, תזדכו במס ההכנסה על העלות של המכונה, היות והיא חיונית לבית העסק, המפעל או המוסך.

מדוע זה כה חשוב לרכוש מכונת שטיפה באדים מיבואן מוכר?

כאשר רוכשים מכונות שטיפה  בקיטור, יש לפנות ליבואן מוכר אשר מציע מעטפת שירות אטרקטיבית. אחד מהיבואנים המוכרים הוא אלרז מכונות שטיפה. הקיים כבר 21 שנה בשוק. החברה מציעה מגוון מכונות שטיפה בלחץ, מכונות שטיפה לרצפות, מכונות שטיפה תעשייתית וכאלה שמיועדות לשימוש הביתי. כמו כן, לחברה אפשרויות רכישה זולות יותר, כגון מכירת מכונות שטיפה מיד שנייה משופצות ומשודרגות  ובאחריות של 3 חודשים וכן, מכונות שטיפה להשכרה לפרויקטים שונים. היבואן מציע גם שירות תיקונים עד לבית הלקוח או מקום בית העסק. הצוותים של תיקון מכונות השטיפה מגיעים עם ניידות השירות בכל הארץ, מדן ועד אילת. בחנות היבואן הנמצא ביבנה, ניתן לקבל ייעוץ מקצועי ומקיף, הדגמת המכונות המיועדות לשטיפה  וכן מכירת חומרי ניקוי ייעודיים למכונות השטיפה השונות ולסוגי הניקוי. הנכם מוזמנים לגלוש באתר שלנו ולהבין אילו מכונות שטיפה החברה משווקת, המלצת על מכונות של שטיפה בלחץ מים וקיטור ועוד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *