איך להיות מאושר? תשובה מחקרית!

איך להיות מאושר

אחת השאלות הכי עתיקות, שכיחות והפופולאריות, וכנראה גם השאלה שנחקרת יותר מכל השאלות היא, איך להיות מאושר, מה יגרום לנו להיות מאושרים. על פניו, אפשר להניח שאין תשובה חד משמעית, אין תשובה אחת שתוכל לספק לנו. בוודאי שאין נוסחה ספציפית שאם נפעל לפיה, נוכל להיות מאושרים. הרי אם היתה נוסחה כזו, כולם היו פועלים על פיה. 

אך גם אין נוסחה אחת, חד משמעית, אזי שיש הסברים ותשובות שונות שיכולות לענות על השאלה, איך להיות מאושר. כמובן שהדבר הוא סובייקטיבי, מה שיגרום לאחד להיות מאושר לא בהכרח יגרום לאחר, אך אפשר למצוא קווים מסוימים, דומים, גם אם הם מגיעים לתוצאות שונות, אזי שהרעיון הוא דומה. 

מרבית האנשים יתנו תשובות שונות מה יגרום להם לחוש מאושרים. יש מי שיטען שאהבה וזוגיות תעשה אותו מאושר, אחר יטען שאם הוא יצליח בתחום המקצועי אז יהיה מאושר, יהיה מי שיטען שפרסום וחשיפה יגרמו לו אושר, הורים רבים יתלו את האושר שלהם בהצלחה של הילדים ולא דווקא במעשים או בתמורות שהם חווים באופן אישי. מאחר וכל אחד גם מגדיר אושר בצורה שונה, אז גם התשובות מה יגרום לנו להיות מאושרים, יהיו שונות לגמרי. 

מה אומרים המחקרים? 

לעומת זאת מחקר שנערך במשך עשרות שנים ובחן אנשים מגיל ילדות ועד גיל זקנה לגבי החיים ולגבי השאלה מה יגרום לנחקרים להיות מאושרים, אזי שהוא גילה תשובות מאוד ברורות. מעבר לכל ספק ומעבר לכל דבר אחר, מה שגורם לנו להרגיש מאושרים אלו מערכות יחסים טובות. החל ממערכות יחסים טובות עם ההורים שלנו, חברים וחברות, קולגות, ובעיקר מערכות יחסים עם בן או בת זוג וכן עם הילדים שלנו. 

יש לכך הסברים מאוד ברורים. ראשית, הבדידות גורמת לנו להיות עצובים. אם אנחנו נהנים ממערכת יחסים טובה, אז אנחנו נמנעים מתחושת הבדידות. שנית, הכמות איננה חשובה אלא האיכות. כלומר, ככל שיש לו מערכות יחסים איכותיות יותר, אז לא משנה כמה חברים יש לנו אלא עצם זה שהקשר הוא איכותי וטוב. שלישית, מערכות היחסים עוזרות לגוף, לנפש אך גם למוח ותורמות לנו תרומה משמעותית בהיבט זה. 

לכן, אם נישאל מה יגרום לנו לחוש מאושרים, התשובה היא פשוטה. מערכות יחסים טובות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *